‘Hindistan kaliteli eğitimde geride kalıyor’ | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

Mangaluru: Tamil Nadu Gandhigram Kırsal Enstitüsü (üniversite olarak kabul edilir) eski Şansölyesi MG Sethuraman, Hindistan’da yüksek öğrenime olan talebin arttığını ancak kaliteli eğitim sağlamakta yetersiz kaldığını söyledi. Kalitenin tesadüf olmadığını ve sistematik çaba ve yaratıcı öğrenme deneyleriyle sağlanması gerektiğini söyledi.
‘Yüksek Öğrenim Kurumlarının Değerlendirilmesi ve Sıralanması’ konulu üniversite düzeyinde bir çalıştayın açılışından sonra toplantıya hitap etti. Cumartesi günü Mangalore Üniversitesi IQAC tarafından İngiliz Alimler Derneği ile ortaklaşa düzenlendi. Öğretme ve öğrenme arasındaki bu boşluğu kapatmak amacıyla NAAC değerlendirmelerinin yapıldığını ve dünya standartlarında yüksek öğretim kurumlarının kurulmasına ihtiyaç olduğunu söyledi.
Mangalore Üniversitesi VC’den PS Yadapadithaya, Ulusal Eğitim Politikası-2020’nin eğitim sektöründe radikal bir değişim için bir fırsat olduğunu söyledi. “Eğitim faaliyetlerini ekip çalışması ile organize etmek ve sistemli bir şekilde belgelemek gerekiyor.” İngiliz Alimler Derneği Sekreteri KR Chandrasekhar kaynak kişi olarak katıldı. MU profesörleri, üniversitenin bağlı kolejlerinin müdürleri ve IQAC’tan temsilciler katıldı.