HMA yöneticisi Jihlava'ya büyük konserler ve spor takımları getirmek istiyorum diyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Horcká'nın çok işlevli girişini hangi vizyon ve planlarla isteyeceksiniz?
Horck çok fonksiyonlu tesisinin (HMA) Jihlava büyüklüğünde bir şehir için büyük bir proje olduğunu ve bunu hayata geçirmenin hiç de kolay olmadığını en başından beri anladım. O halde öncelikle siyasi fikir birliği ve halk desteği bulun. Buna büyük bir farkındalık ve dikkatle giriyorum. Anlaşılır bir şekilde HMA mm'nin vizyonu üzerinde de etkisi oldu. HMA'nın bir topluluk projesi olarak işlev görmesini istiyorum. Öyle ki Cihlavan'ın ve belki de tüm bölge sakinlerinin günlük yaşamının bir parçası. İnsanlar bu projeyle özdeşleşmeli, onunla gurur duymalı, onunla gurur duymalı ve övünmelidir. Arna'nın onun için burada olduğunu, insanlara hizmet ettiğini ve ona her zaman açık olduğunu bilmeli. Sadece bireyler tarafından değil, yerel dernek ve kuruluşlar tarafından da fark edilmesini isterim. Evar'ın kapılarının açık olduğunu ve bu onların da projesi olduğunu bilmelerini isterim.

Martin Lindovsk

Ostrava'dan deneyimli bir yönetici olan Martin Lindovsk, Jihlav'daki Horck çok işlevli fabrika (HMA) binasının işletilmesinden sorumlu olacak yeni şehir işletme şirketinin yöneticisi olacak.

Otuz yaşında, Ostrava Üniversitesi mezunu, coğrafya ve bölgesel kalkınma alanında uzman. Halen, 2015'ten beri çalıştığı Vtkovice bölgesindeki Doln derneğinin işletme editörü olarak görev yapmaktadır.

2010 yılından bu yana kültür ve destinasyon yönetimi alanında işletme ve proje yöneticisi olarak faaliyet göstermektedir. Örneğin, otel hizmetleri aracılarıyla uğraşan bir şirketin editörü olarak deneyim kazanmıştır.

Çok kanallı Cooltour merkezinden pazarlama ve etkinlik prodüksiyonu konusunda deneyimim var.

Martin Lindovsk, Dolny Vtkovice'de binlerce kişilik bir ekibe liderlik etti, etkinlikler düzenledi, ticari, kurumsal ve kültürel etkinliklere katıldı ve böylece gastroenterprises'e liderlik etti. Dernek, Dl Hlubina endüstriyel anıtlarını, yüksek fırını ve Vtkovick demirhanesinin kok tesisini yönetiyor. Burada kültürel ve sosyal etkinlikler yapılıyor, müzeler, teknoloji dünyaları, galeriler, sinema faaliyet gösteriyor.

Sen Ostrava'lısın. Yeni arnanın olacağı böylesine dev bir tesisi nasıl yönetmeyi düşünüyorsunuz? Vysoina'da mı büyüyorsun?
Ben Ostravalı bir vatanseverim ve Jihlava'ya taşınmak utanç verici olur. Kadınların tanıtımını düzenleyen ajansta yaşanan ilk şey buydu. Tutuklandıktan hemen sonra, en azından ilk kez karanlığın olmadığını fark ettim. Yani evet, her hafta geleceğim. Pazartesi günü varış ve en geç Çarşamba günü ayrılış. Bu, anlaşılır bir şekilde, burada sahip olacağım gündeme ve kişisel deneyimime nasıl ihtiyaç duyulacağına bağlı olacaktır.

Kendinizi yakın gelecekte bir yönetici olarak karşılaşacağınız herhangi bir sıkıntı veya sorunla karşı karşıya görüyor musunuz?
Bugün fikirlerin ve sorunların günü değil. Vizyon açıktır ve avcının onu takip etmesi gerekir. Henüz dibi göremiyorum. Arena projesini tanıma fırsatı bulduğum için çok erken ve profesyonelce hazırlanmıştı. Ancak resmi sözleşme imzalanıp yürürlüğe girdiğinde bile artık bir karar vermek gerekiyor. Bunlar fırının yapımıyla ilgili teknik şeyler, inşaatı başlamış durumda. Belediye başkanı ve diğer sorumlularla birlikte görsel-işitsel teknoloji veya gastroenteroloji konusunda sorularımız var. Bunlar masada olan konular.

Jihlava bira salonunda kaç kişilik içmek istediğinizi düşündünüz mü? Nasıl görünüyor ve insanlar açık havadan sonra ne bekleyebilir?
Bu noktada haksız görevlere sahip olmak benim görevimdir. Ne kadar tecrübem olursa olsun, dramaturji açısından neyin mümkün olup neyin mümkün olmadığı önemli değil, pratik olarak her şeyi deneyeceğim. İlk etapta spor temsilcilerinin peşine düşeceğiz. Bazıları için kartlar birkaç yıl önceden dağıtılır, ancak örneğin florbol veya hentbol şansları garanti edilir. Hokeyde olmak benim için zor ama biz buna da karşı çıkacağız.

Peki kültürel etkinliklere gelince?
Konserler söz konusu olduğunda, büyük Çek grupları ile temaslar söz konusu olduğunda, kesinlikle Krytof, Lucie, Kabti, Mirai grupları ile temasa geçmeye çalışacağız. Mesela sıralarına göre, hatta ayrı ayrı onları burada tutmalıyız. Vtkovice'de çalıştığım ve çok uluslu Ostrava Renkleri festivaliyle işbirliği yaptığımız göz önüne alındığında dramaturjinin de bu yolu izleyeceğini hayal edebiliyorum. Yabancı tercümanlarla ilgili neyin mümkün olup olmadığı konusunda istişarelerde bulunuyorsunuz. Ayrıca gizlice emekli maaşı da alıyorlar, bu yüzden konserin onların parasını ödemesi gerekiyor. Destekçileri uzun süre cezbedebileceğiniz finansal modeller var. Ve bu onun için iyi bir teklif olacağı zaman, O şehri2 Arenalar ns tarafından da seçilebilir.

Jihlava'nın cumhuriyetin merkezindeki konumu, ana yola yakın olmasının yanı sıra bu açıdan uygun mu olmalı? Kesin bir pozitif mi?
Bu kadar açıklayıcı ama eğitimli bir coğrafyacı olduğum için ilk bakışta göründüğü kadar basit olmadığını biliyorum. Urit subdov bölgesi var ve Prag ve Brno şehirleri büyük. Sonuçta rekabet olacak. Bu konuda iddialı değilim.

Hiçbir zayıflığı yok, sert Primtor Ryka

Horck çok işlevli tesisinin işletilmesinden sorumlu olacak yeni şehir işletme şirketinin yöneticileri olarak kadınların atanması geçen sonbaharda başladı. Değerlendirme komitesi dokuz başvuru arasından seçim yaptı. Belediye Başkanı Petr Ryka'ya (ODS) göre Lindovsk, yeni salonun işletilmesine yönelik ofis ve projeye ilişkin en iyi konsepti sundu.

Onun en güçlü noktası iletişimdir. Çok büyük bir zayıflıkları yok. Belediye Başkanı Ryka, kendisini ekonomiye, kültür ve spor ortamına, ayrıca işi için ihtiyaç duyacağı ajanslara ve ortaklara yönlendirmek için çok zaman harcadığını söyledi. Meclis üyesi David Beke, bu devasa yatırımın yüzde yüz değerlendirilmesine yardımcı olacak Horck çok fonksiyonlu arena projesi için çok iyi bir adım attığımızı biliyorum, diye ekledi.

Belediye başkanına göre Martin Lindovsk'un bu alanda zengin bir deneyimi var. Belediye başkanı, kendisinin Vtkovice'deki etkinliklerin deneyimli bir organizatörü olduğunu, Ostrava bölgesinin endüstriyel kalkınmasına ilişkin tüm projenin ortak yazarı olan çok yetenekli bir yönetici olduğunu söyledi.

Yeni yönetim, kuruluma bağlı olacak ve HMA ile donatılacak. Salondaki programın düzenlenmesi üzerinde çalışacak. Arenayı işletecek ticari bir şirketin kurulmasının Norveç'teki Jihlava konseyi tarafından onaylanması gerekiyor.

Arena, GEMO tarafından şehir merkezindeki orijinal kış stadyumunun yerine 1,9 milyar kron karşılığında inşa edildi. Şehir, Horcká çok işlevli arenasını 2025 sonbaharında açmak istiyor.