Holík, dünya farklı, unvanın verdiği keyif aynı diyor. Brod'un fahri vatandaşı olacak

YeFu

Global Mod
Global Mod
Böyle bir onay ve tanınma çok güzel bir şey. Elli yıldır Jihlav'da yaşıyorum ve birkaç yılımı yurt dışında geçirdim, ama ben bir Brok'um, böyle hissediyorum, diye garanti veriyor hayat yıldönümünü kutlamak üzere olan Ji Holk. 9'uncu Salı günü 80 yaşında olacak.

Havlkov Brod'a en son ne zaman geldiniz?
Ailemin mezarına ve son zamanlarda lise mezuniyet etkinliklerine düzenli olarak oraya gidiyorum.

Peki Brod lb'de nasılsın?
Yirmi beş bin nüfusuyla gerçekten çok güzel bir şehir olduğunu söylemeliyim. Pazartesi ve şaşırtıcı derecede güzel. Yirmili yaşlarındayken oradan ayrıldı ve o zamandan beri Brod ileriye doğru büyük bir adım attı.

Festival öğleden sonra programının bir parçası olarak, beş perşembe günü, taraftarların ilk hokey dünya şampiyonunu karşılayacağı meydanda görünebilirsiniz. Bernka var. Sen de buna var mısın?
Bunu belediye başkanıyla tam olarak tartışmadım ama bunun Ondra'nın övgüsü olacağını düşünüyorum. Onu sevmeli, ona neden karışmam gerektiğini bilmiyorum.

Her gün ikisi en azından belediye binasının Yıldız salonunda buluşuyor…
Bu doğru ve onunla çok yakında tanışacağım. Kendisine belirli bir konuda soru sormak istiyorum.

Peki söyle bana hangisi?
Bir zamanlar Brod'da birlikte çalıştığım Bernk'le şans eseri bir tür Pbužensk ilişkim olup olmadığını merak ediyorum. Bunu gerçekten merak ediyorum. Aksi takdirde ondan hiç uzaklaşmak istemiyorum. Bakalım sonunda nasıl bir anlaşmaya varacağız.

İkiniz de Prag'daki dünya şampiyonasında altın madalyaya layık görüldünüz. 1972'de sen, bu yıl Bernek. Bu aynı zamanda konuşmanızın konusu da olabilir, değil mi?
Elbette ama o zamanki dünyamızdan biraz farklı bir dünya. Aynı başlığın sevinci yok.

Çek milli takımının tüm maçlarını havaalanında izlediniz mi?
İzledi. Ve trenrm ve hrm'ye saygı göstermem gerekiyor. Bu karanlığın sonucuydu, karanlığın hücumuydu. ڞasn.

Peki Ondej Bernek'in ilk perdesini beğendiniz mi?
Sezon boyunca takip etmiyorum, geçen gün onu dünya şampiyonasında gördüm ve çok iyi hazırlandığını söylemeliyim. Savaşmaktan korkmayan bir yara bu. Eğer sağlıklı kalır ve iyi bir karanlığa girerse önünde parlak bir gelecek olduğunu düşünüyorum.

Belirli bir hayattan, oyundan veya durumdan keyif aldınız mı?
Seyirci çok heyecanlıydı. Daha önce Plzeň – Sparta futbol maçını izlemiştim, hakemler müdahale etmek zorunda kalmıştı. Burada Avrupalılar, Hintliler, Finliler ve Almanlar yan yanaydı ve her şey mükemmel çalışıyordu. Hepsi spor yapmaktan hoşlanıyordu.