Howrah Temsilcileri Batı Bengal’de Tejaswini Öğrenci Öz Savunma Projesini Başlattı | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Howrah Şehri Polis Departmanı, okul çocukları için nefsi müdafaa kursları başlattı ve Tejaswini 400 öğrenciye kendini savunma tekniklerini öğretme projesi. Program 27 Ocak’ta Agrasain Okulu’nda başlatıldı. 31 Ocak’ta program Asya Uluslararası Okulu’nda açıldı. Bu program çalışıyor Salkia Balika Vidyalaya Shilpashram ve Howrah Şehri Polis Kapalı Stadyumu da.
Fiziksel uygunluk eğitimi ile yumruk, tekme, diz vuruşu, dirsek vuruşu gibi karate teknikleri bu okullarda 10 gün boyunca öğretim rutinine girmiştir. Eğitim programının ilk aşaması, uygunluk eğitimi, kendini savunma eğitimi, danışmanlık ve bakımdan oluşuyordu ve ardından yetkinliklerinin değerlendirilmesi yapıldı. Uyarlanabilirlik ve ilgilerine bağlı olarak, muhtemelen gelecekte bir takip kursu sunulacaktır.
Bu program, Yaşasın polis Komiser Praveen Tripathi. “Kolkata Polisindeydim ve Tejaswini’ye derinden dahil oldum. Bu programa katılmak için sosyal katmanları ve yaşları aşan kızlar ve kadınlar arasında niyet ve istekliliği gördüm. Tejaswini’yi Howrah’da başlatma kararının nedeni budur. Halihazırda 400 öğrenciyi dahil ettik. Bu programda yedi okul var ve bir sonraki aşamada diğerlerini de dahil etmeyi umuyoruz,” dedi Tripathi.
Eğitim programı, kadınları olumsuz durumlarla başa çıkma ve fiziksel olarak güçlü kılma konusunda eğitmek için temel eğitim ve danışmanlık ve yetiştirme seanslarını içerecek şekilde tasarlandı. Mushumi Mojumder (Pal), başkanı Geleneksel Shoto Karate Derneği van Bengalen’e 10 günlük programı tasarlama sorumluluğu verildi.