Iaf: Fly-by-night seyahat acentesi Kalküta’da IAF görevlisini kandırdı | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Kıdemli Hint Hava Kuvvetleri memur, 5 Ocak’ta Lakshadweep’ten Goa’ya bir gemi yolculuğu rezervasyonu yaptıktan sonra bir gece uçuşu seyahat acentesi tarafından aldatıldı. Gezi, üç kişi için çevrimiçi olarak rezerve edildi. Memur, ikamet eden Yeni şehir‘kruvaziyer operatörlerinin’ iletişim bilgilerini internetten bulduğunu iddia etti.
“Soruşturma üzerine, kruvaziyer hizmeti görevlisi profesyonel bir şekilde konuştu ve ben memnun kaldım. 5 Haziran’da 25.000 Rs ve 7 Haziran’da 24.531 Rs ödedim. Rezervasyonun bir e-posta ile onaylanacağına dair güvence aldım. Gemi yolculuğu hizmeti sürekli olarak ertelendi. Bu yüzden paramı iade etmelerini istedim. Bugüne kadar iade edilmedi” dedi. IAF memur dedi.
Kıdemli bir New Town bölümü polis memuru, “Kurban, dolandırıcıların potansiyel kurbanların telefonlarını çekmek için sahte bağlantılar ve reklamlar yayınladığı klasik açılır pencere reklamına ve sahte liste dolandırıcılığına düştü” dedi. Kalküta Polisi Vatandaşlar yaklaşan yaz tatili için planlamaya başlarken bu tür olaylara karşı da uyarılarda bulundu. Düzinelerce benzer olduğu için polis insanlardan web sitelerine güvenmemelerini istedi.
Bir siber hücre görevlisi, “Para transfer ettiğiniz web sitelerini ve cüzdanları her zaman kontrol edin. Rezervasyon yapmak için doğrudan otellerle konuştuğunuzdan veya popüler portalları kullandığınızdan emin olun” dedi. “Size gönderilen hesap bilgilerini kontrol edin. Naber veya yeri daha önce ziyaret etmiş kişilerle çevrimiçi olarak iletişim kurun ve mesaj atın.”