İlk kez finalde ve hemen gümüş. Žďár'lı bir oduncu dünya şampiyonasında başarılı oldu

YeFu

Global Mod
Global Mod
Stihl Timbersports, 1985'ten beri dünya çapında düzenlenen uluslararası bir spor eskrim yarışmasıdır. Tipik olarak, oyuncular kendi aralarında altı geleneksel disiplinde yarışırlar ve belirli bir çaptaki beton bir kereste bloğunu ayırt etmek ve kesmek için bir balta veya testere kullanırlar.

Hafta sonu Milano'da 16 sporcu, baştan çıkarıcıların dinlenmeden hızlı bir şekilde art arda tamamlaması gereken bu disiplinlerdeki bir dizi beraberlik maçında yarıştı.

Geleneksel olarak ABD, Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya'dan gelen sporcuların hakim olduğu yarışta, ilk Çek sporcu finale yükseldi.

Çok heyecanlıyım. Sağlığım için mücadele ettim ama o spor zevkinden biraz da olsa bende vardı. Bütün disiplinleri geçtim, umarım bunu hak etmişimdir, dedi Klma.

Ona göre Devorubek sporunda bir avcı, gerçekten dünya şampiyonu olmak istiyorsa son derece sabırlı ve zihinsel olarak dirençli olmalıdır. Bunların hepsini bir araya getirmek ve doğru zamanda çalışmasını sağlamak çok büyük bir görevdir. Bir balta ve testereyle uğraşmanız, bir bıçağı alıp onu nasıl doğru bir şekilde bağlayacağınızı bilmeniz, doğru ve hassas olmanız, doğru tekniği seçip uygulamanız, iyi ayarlanmış bir kafaya sahip olmanız ve çok daha fazlasını yapmanız gerekir. Klma, Timbersport'ta başarılı olmaya başlamak için tüm bunların tek bir dalgada birleştirilmesi gerektiğini açıklıyor.

Timbersport bunu yaşam boyu süren bir bilgi ve deneyim yolculuğu olarak tanımlıyor. Bu yüzden 17 yaşımdan beri uyguladığım hayalimin en deneyimlilerinden, adanmışlarından bir şeyler öğrenebilmek için her yıl en az bir ülkeye gezi yapıyorum.

İki yıl boyunca basketbol oynadı, ardından 15 yaşında Çek Cumhuriyeti'nde oynayan, yüzmenin yanı sıra kamp yapan ve Çek milli tafeta takımının antrenörlüğünü yapan babası Leo Klma'nın izinden gitti. İkiniz de ağaç uzmanı olarak çalışıyorsunuz.

Devorubeck sporunun tarihi 19. yüzyıla kadar uzanıyor; 1890'da Avustralya Spor Derneği Devorubc kuruldu ve hemen ertesi yıl ilk dünya şampiyonası Latrobe, Tazmanya'da düzenlendi.