İnsanlar, bitki örtüsü ve makineler. Sokak sanatçıları kolobh ivota’yı grafiti olarak boyadı

YeFu

Global Mod
Global Mod
Tron gibi grafiti topluluklarının bir üyesi olan Prag sokak sanatçısı Michal Kapa’nın rehberliğinde, o günlerde toplam alanın duvarlarında bitki örtüsü, yüz makine ve insan figürünün karışımından oluşan bir tablo yaptı. 400 metrekare.

1990’lardan beri grafiti ile çok uğraştım, şimdi bedava iş yapıyorum, büyük çaplı şeyler, sözde morls. Bu resimde bilimkurgu motifleri ve bir çizgi roman formu var. Hazırladığım taslağa göre duvarı boyadım ama resmi duvarda bitirdim, doğaçlama işimin bir parçası” dedi Kapa.

Şimdiye kadarki en büyük yaşam projesi, Prag’daki Letit Vclav Havel’deki 5.000 metrekarelik salonun üzerine yaptığı tabloydu. Bence Orta Avrupa’daki en büyük projelerden biriydi. 23 gün öyle yaptık, üstüne boya püskürtmek zorunda kaldık. İlginç bir deneyimdi, diye hatırladı Kapa.

Rusya sokak sanatı festivalinin bir bölümünde de onlarca kişinin katıldığı atölye çalışmaları yapıldı. Belediye Binası Blanka Sobolov’un konuşması, “Bizi hoş bir şekilde şaşırtan, halktan büyük bir katılım oldu” yorumunu yaptı. Bundan sonra festival iki yılda bir düzenli olarak yapılmalı.