İnsanlar için hazır ayakkabı, ayağın doğru şekli gizlidir, ayakkabıyı dokuyan kadın için

YeFu

Global Mod
Global Mod
Bugün Martin Ulcov, onun sayesinde sandaletlerden kışlık ayakkabılara kadar tüm yıl boyunca kendi ayakkabısını yaratabilen türe öğretiyor. Ona göre temel hızın basit ayakkabıları, insanların yarışı bir günde bitirmesine olanak sağlayacak.

İlk özel ayakkabınızın hangisi olduğunu hatırlıyor musunuz?
Kesinlikle! 2019 yılında arkadaşım sayesinde kullandığım koen bale ayakkabılarıydı. O dönemde kursu tamamlamıştı ve bana ve diğerlerine bu ayakkabıların yapımını denemek isteyip istemediğimizi sordu. Bugün değil, farklı, çok daha zor bir dönem olduğu doğru. Balerin ayakkabıları o zamanlar bana çok sorun çıkarmıştı. Ama bu ayakkabılar benim için şimdiye kadar giydiğim en iyi ayakkabılar arasında. Ve belki de ilk başta dolu oldukları için, bu her zaman biraz kalp kırıklığıdır.

Martin Ulcov

• Beş yaşında bir kadın güzellik uzmanı olarak çalışıyor.
  • 2019 yılında bir koench ayakkabısı denedi ve bu onu gerçekten etkiledi. Çeşitli kurslar aldı ve farklı türde ayakkabılar yapmayı öğrendi. Ayakkabılar sipariş üzerine, daha sonra da sipariş üzerine yapıldı.
  • Bu yılın kapsamında kendi kurslarımız var.
  • Dersler e nad Szavou’daki Horn Caddesi’ndeki Aktif binalarda yapılıyor ancak geçmişte Rus köyünde de eğitim dersleri vermiş ve sakin gruplarına özel kurs imkanı sunmuştu.
  • Sandaletlerden babetlere, botlardan kışlık ayakkabılara kadar ayakkabıların yanı sıra el çantaları, cüzdanlar, el çantaları ve daha birçok şey var.
  • Çalışmalarının örnekleri ve kurslar hakkında daha fazla bilgiyi botkysulcova.cz web sitesinde bulabilirsiniz.
  • O ve ailesi e nad Szavou’ya seyahat ediyor. İki çocuğum var.
  • Boş zamanlarında ailesi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seviyor.

Ne kadar sürdüler?
Harikalardı, bu yüzden temelde onları altına giydim. Birkaç yıl içinde bununla bagajı kırdım, ama bunun dışında çok iyiydiler.

Bugün kaç tane uitch botunuz var?
Bunlar plakalar pr. Ama ayakkabıları çok giydiğim için onları bu kadar çabuk eskitmeyin. Ayrıca gerçekten kaliteli ve dürüst bir ürün, bu yüzden öne çıkması gerekiyor.

Peki ilk babet üretiminden diğer farklı ayakkabı türlerine uzanan yolculuğunuz nereye gitti, şimdi bunları üretebiliyor musunuz?
İlk çift ayakkabımı elime sürdüğümde, bu akşamın gücüne değdiğini hissettim. Ve ben de bunu istedim Ayrıca farklı ayakkabı türlerine geçmek için başka kursları da tamamladım. Bale dairelerinden sonra çocuklar ve arkadaşlar için bir şeyler yaratmaya çalıştım. Yaklaşık bir yıl sonra, bunun sadece eve gitmekten ibaret olmayacağını anladım. Sadece yapmam gereken malzeme ve diğer şeyleri değil, aynı zamanda ayakkabıları öğrenebilecek insanları veya kendilerinin öğrenecekleri bir kursu da gerektiriyordu.

Ancak şunu da ortaya koymak isterim ki, ben bir şey değilim ve yaptığım şeyin bir ürün olduğunu iddia etmiyorum. Ben buna gerçek bir mühendisin ustalaşabileceği şekilde basitleştirilmiş bir BT botu derdim.

İnsanları boş zamanlarında kendilerini ayakkabılara adamaya iten şey tam olarak nedir?
Bana öyle geliyor ki insanlar her gün yeni şeyler deniyor, bir şeyler öğrenmek istiyorlar. Aynı zamanda belirli, dolayısıyla yalnızca duvarlarla çevrili bir kendine güvenme çabasıyla da ilgilidir. Bir avcının kendi elleriyle dünya için mükemmel ayakkabılar yaratması harika bir duygu. Ve birçok insan, algılanan sınırlarına rağmen özgüvenlerini artıracak. Yine yapamayacakları endişesi taşıyorlar. Ama sonucu gördüklerinde mutlu oluyorlar, gurur duyuyorlar. Pek çok kişi kendine uygun ayakkabı bulmakta zorlandığı için de kurslara katılıyor. Bu şekilde onlara uygun bir ayakkabı yapabilirsiniz, üstelik kendinizin renklendirip süsleyebileceği eşsiz bir orijinal parçadır.

İş ilerlemesi nasıl? İşlem sonunda ayakkabının giyilebilir hale gelmesi için ne yapmanız gerekiyor?
Kursun başında tam olarak henüz çalışmıyor. Bir miktar kağıt alıyoruz ve avcının ayakkabıları da dahil olmak üzere ayaklarının izini sürüyoruz. Daha sonra ayağı seçiyoruz, n’ye göre ilmek oluşturuyoruz. Genellikle her bacağa ayrı ayrı gitmezdi. Bu aynı zamanda ayak tabanlarının farklı bir şekle sahip olduğu veya uzunluklarında büyük bir fark olduğu durumlarda da yapılır. Biberlerin dikişi bitince paçanın üzerine sürerek ayakkabının içinde olduğundan emin olabiliriz. Babanın üzerinde yarattığımız ter göğüste birikmiş ve üzerinde köpürüyor.

Hangisiyle çalışıyorsunuz?
Bu satışlarla ilgili, sığır eti. Kurslarda insanlar onu gerçek, ham haliyle görme fırsatı buluyor. Elbette ayakkabı yapmak için bir şekilde işleniyor ama ticari bir şekilde işleniyor. Ve davet ettiğiniz akşam hayatı olaylarını görecek gerçek kişiler kimlerdir? Yara izleri, kırışıklıklar, kusurlar var. Elimizdeki çalışmalarda gerçekten çok fazla çeşitlilik var. Aynı dikiş olsa bile her ayakkabı farklıdır. Bu çeşitlilik bile çok eğlenceli olmalı.

Hazır giyime göre kalite farkı var mı?
Bir mağazadan bir çift mavi deri ayakkabı veya el çantası satın aldığınızda ve tüm yüzeyiyle aynı mavi renk ve aynı yapı altında, hiçbir zarar görmeden birkaç yıl dayanabildiğini bilmelisiniz. Muhtemelen hiç işlenmeyecek, hatta doğru bile olmayabilir. Spe bir taklit olacak. Doğru ki için genellikle işersiniz ve onunla ilgilenmeniz gerekir, örneğin onu hamile bırakmanız gerekir.

Ayakkabı yapmak için harekete geçtiğimizde acele etmemiz gerekiyor, mecburuz. Neler oluyor?
Şeklin ana hatları çizilip çizildikten sonra kârın tutamaçları belirtilir. Tüm bunlar ve diğer atlar için bize bu konuda yardımcı olacak özel yardımlarımız ve araçlarımız var. Açık ve işaretli olduğu anda boyanmalı ve dekore edilmelidir. Daha sonra tek tek parçaları birbirine yapıştırıyoruz. Sonunda, boyun ki’den geçirilecek ve ter de sıkıştırılıp desteğe yapıştırılacak.

Tüm bu süreç ne kadar sürüyor?
Özetle aslında tam günlük bir kurs, yani sizlerden oluşan bir grup ve yoğun çalışan altı kişi adına, aslında bir günde ayakkabı üretebiliyorsunuz. Ama aynı zamanda ısınan kışlık ayakkabılardan bahsetmiyorum, bu tabii ki. Ancak her zaman en çok zamanı ritim oluşturmaya harcıyoruz. Buna değer, bu yüzden insanlara bu konuda mümkün olduğunca yardım etmeye çalışıyorum. O zaman benimle çalışabilirsin, böylece iş daha hızlı ilerler.

Bir kadın kalça ağrısı, diz ağrısı ve aynı zamanda diz ağrısı şikayetiyle yanıma geldiğinde ve ayaklarına dokunduğumda, deformasyonlardan hatanın muhtemelen uygunsuz ayakkabı, yüksek topuklu ve yüksek topuklu ayakkabılardan da kaynaklandığını söyleyebilirim. ayakkabılar. .
Martin Ulcov%dru nad Szavou’dan maserka ve ika bot

Kim bilir ne kadar sürer? Deneyimlerinize dayanarak herhangi bir yaş öneriniz var mı? Peki kursa sadece kadınlar mı yoksa erkekler mi kaydoluyor?
Kadınların ana yemeği. Ancak belirli bir ayakkabı türü için de kötü, oran şu anda değiştiriliyor. Kadınlar doğal olarak bale ayakkabıları yapmak isterler, ancak hem erkekler hem de kadınlar bilekte bot ve sandalet tercih ederler. Yaş dağılımı oldukça geniş ve en genç katılımcı on iki yaşında, en yaşlısı ise 86 yaşındaydı. Yani bu aktivitede yaş önemli bir rol oynamıyor, yeni bir şeyi asla kaçırmıyorsunuz. Ve tam boy çocuklar, başlangıç kursunda size oyunun nasıl oynanacağını öğretmeye çalışabilirler. Oldukça kolay, üretimin temel prensiplerini öğrenip ellerinden güzel, kaliteli ve pratik bir ürün çıkaracaklar.

İnsanları rahatlamak için BT kursuna mı götürüyorlar?
Urite. İki kadın kavga ediyordu, birbirleriyle gurur duyuyorlardı ve çok fazla çekişiyorlardı. Ve bugün bile bir tür ortak faaliyete ihtiyaçları var. Kurs katılımcılarının bana anlattıklarına göre, bu konuda zamanın ilerlemesini ve bizim daha çok köklerimize, sıradan gibi görünen iki aktiviteye yönelmemizi istiyorlar. Neden sadece bir BT botu olmasın ki? Ayrıca saydığım derslerin yanı sıra siz ve köyün bir yerindeki bir grup arkadaşınız da bu şekilde birlikte vakit geçirme konusunda anlaşmıştınız. Bu benim için ayakkabılarını yapmak için bir sürü eşyayı toplamam gerektiği anlamına geliyor ama esnek biriyim ve eğer ülkenin diğer ucunda değilse böyle özel bir kursa katılmaktan mutluluk duyarım.

Sağlık açısından ayakkabılarınızın dik durmasını nasıl sağlarsınız? En sevdiğiniz çıplak ayak stilini masaya yakın tutun (çıplak ayak yürümeyi simüle eden ayakkabılar – editörün notu)muhtemelen herkes için dolu değil
Yalınayak tarzına dahil olan ve solda bununla ilgili bir şey olan Alman ayakkabılarını her zaman giymek istemezsiniz. Çoğu zaman çeşitli sebeplerden dolayı aldıkları ayakkabıdan memnun kalmayan kişilerle ilgilidir ya da bakış açısına göre ayaklarına daha fazla rahatlık vermenin zamanı gelmiştir.

Koşu ayakkabıları onun için ayakkabı tarzını değiştirmeye kesin bir başlangıç mı?
Bazen böyledir İnsanların ne tür botlar içtiğini merak ediyorum. Yalınayak stiliyle ve düz bir yüzeyde yürümenin, çıplak ayakla yürümenin veya ayakkabılarınızda tüm ayak parmaklarınıza yer açmanın nasıl bir şey olduğu konusunda herhangi bir deneyiminiz olup olmadığını soruyorum. Onların yaptığı ayakkabılar bununla ilgili değil, eğer avcı buna alışkın değilse, onları giyip onlardan ve hava koşullarından çıkmak kolaydır. İnsanlara bir şans vermelerini tavsiye ediyorum. Bu ayakkabılar onlara tamamen farklı yürümeyi öğretecek. Dünyayı algılamak daha iyidir. Yavaşla. Ve onların tembelleşmesine izin verdikleri kasları onlar sayesinde yeniden keşfedeceksiniz.

Peki bu tür ayakkabılarla yeni başlayanlar için ayakkabılar ne kadar iyi?
Birkaç destek darbesi alacağım. Çıplak ayakla gezenler genelde aynısını isterken, çıplak ayakla yürüme deneyimi olmayan ya da eklemlerinizde problem yaşayan birine kesinlikle bu konuda baskı yapmayacağım. Daha güçlü bir destek kesinlikle onun için uygundur, böylece kavrama o kadar da zor olmaz. Fermuarı yakalayan bir iç taban eklemek de yardımcı olacaktır. Ve bu tür ayakkabılar çoğu insana yakışır. Birisi o gün yalınayak dener, ancak tabanın kendisine uymadığını fark eder ve ondan geri çekilmek zorunda kalır. Başkalarının tekrar denemesine izin vermeyin.

Sen bir makyaj sanatçısısın. Sırt ağrısı veya terleme ile birlikte hareket bulantısı da dahil olmak üzere çeşitli sağlık sorunları olan kişileri görmeye gitmek. Belki o zaman kötü ayakkabıların sağlığınızı ne kadar etkileyebileceğini değerlendirebileceksiniz?
Bir kadın kalça ağrısı, diz ağrısı ve aynı zamanda diz ağrısı şikayetiyle yanıma geldiğinde ve ayaklarına dokunduğumda, deformasyonlardan hatanın muhtemelen uygunsuz ayakkabı, yüksek topuklu ve yüksek topuklu ayakkabılardan da kaynaklandığını söyleyebilirim. ayakkabılar. . Bazı kadınlar da topuklu ayakkabılardan yorulduklarını, alıştıklarını, ayaklarının ağrıdığını söylüyor. Ama bunu sadece bir süre denediler ve bu çok yazık çünkü iyi şeylere bile alışmak biraz zaman alıyor. Ve elbette ayakkabı ayak tabanına kadar giderse gerçek formunu ortaya koyacaktır, hazır ayakkabı neleri gizleyebilir. Ayaklarına özgürlük vermemek birinin görevidir.

Hem sipariş vermek için hem de kendiniz için kurslara gidiyorsunuz. Peki ya aileniz, onları da takar mısınız?
U m plat, e metal kısrak yalınayak yürüyor. Çocuklar sürekli benim ayakkabılarımı giyiyorlardı. Manel bir şekilde buna izin bile verdi çünkü denemek istiyordu, ilgilendi. Ama sonuçta bunların içinde yürümeyin, normal ayakkabılara alışın. Ve çocuklar zaten başka yerden ayakkabı seçme kriterlerine sahip oldukları yaştalar. Yine de mağazadan aldığım ayakkabının temel kriterlerimden bazılarını karşıladığından emin olmaya çalışıyorum; örneğin esnek olması ve ayak parmakları için yeterli alana sahip olması.