İşleri elinizden almayın, ikinci bir şans verin: Batı Bengal CM Mamata Banerjee | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Bengal CM Mamata Banerjee Salı günü okul dolandırıcılığında Kalküta Yüksek Mahkemesi’nin emirlerine göre işlerine son verilen birkaç yüz kişinin akıbetini sorguladı ve yolsuzluğa karşı güçlü adımlar atılması gerekse de “hata yapanların” en azından ” bir şans daha yakala”
“Dün bile iki kişi intihar ederek öldü. Evlilik bozuldu. Onlar (işini kaybedenler) evli ve anne babasına bakıyorlar. İşten atılınca ne yiyecekler? Çocukları ne yiyecek?” dedi duygusal bir Banerjee.
“Yolsuzluğa karışanlar hakkında işlem yapmayın demiyorum. Onlara karşı sert önlemler alın. Onları affedemem. Ama diğerleri mağdur edilmemeli. Yasal olarak işlerini geri verin. Kanunen yanlış bir şey yapılmışsa onlara ikinci bir şans verin. Gerekirse yeniden inceleme yapabilirler. Mahkemenin belirlediği şekilde ayrı bir düzenleme olabilir ve biz hallederiz” dedi.
Gerçek haklar için, diyor Mamata
CM Mamata Banerjee, okuldaki iş karşılığı para dolandırıcılığı hakkında konuştu ve Yargıç Ashok Ganguly’nin solcu yönetim sırasındaki işlerle ilgili bir davadaki kararına atıfta bulundu ve yargıcın insanlardan iş almaktan bahsetmediğini, “düzeltin” dediğini belirtti. bir çelişki varsa”
“Ama günümüzde binlerce iş ve atama bir anda iptal oluyor” diyen Bakan, “Hepimiz yasalara ve onu koruyanlara bağlıyız. Yargıçların kararlarına saygımız sonsuz. Hak gaspına bile katılmıyorum. Ben insanların gerçek ve hukuka uygun haklarının savunulmasından yanayım. Birileri yanlış yaptıysa gereğini yaparım. Adaletin yanında dururum, her türlü haksızlığa karşı çıkarım.”
İşini kaybedenlerin hepsinin Trinamool kadroları olmadığını söyleyen CM, hükümetin alt kademelerinden biri herhangi bir yolsuzluğa karışırsa, kendi partisine mensup olsa bile bu kişilerin cezalandırılacağını sözlerine ekledi.
CM, “siyasi açıdan ilgili davaları” (PIL’ler) hedef aldı ve CPM’ye (partinin Rajya Sabha milletvekili Bikash Bhattacharya davada savunma yapıyor) “Yanlış bir şey yaptıysam, bana bir darbe indir. Ben’ Suçluyum ama ben herhangi bir CPM kadrosundan iş almadım, o zaman iş bulamayacaksanız neden alıyorsunuz?” Devletin mali krizine atıfta bulunan CM, şunları söyledi: “Sol rejimin borçlarının çoğunu geri ödeyebilirdik. 6. Eyalet Ücret Komisyonunun tavsiyeleri doğrultusunda, DA’yı da serbest bırakmıştık ve şu anda CPM kuralı sırasında %33 olan %105’e ulaştı.”