İtalya’da ustalar stbro’yu aldılar, Santini’nin anısından etkilendiler

YeFu

Global Mod
Global Mod
Luboe Jan (sağdan ikinci) liderliğindeki Vysoina’dan sanatsal metal işçilerinden oluşan bir ekip, bitmiş bir eser arıyor.
| Fotoğraf: Josef Tulis arşivi

Gerekli miktarda koyuluğun t saat içinde yaratılması gerekir. Her zaman stres vardır, beni kıracak, tatmin edecek bir şeyler vardır. Dlouhho’dan Josef Tulis, “Sonunda işi sınıra yaklaşık iki dakika kala bitirdik” dedi.

Bu, uluslararası yarışmalarda alışılmadık bir rüya: 2019’da Stie’de altın, Pedlon’da bronz madalya kazandı.

Bu sene Propojen’in karanlığını Kovi oluşturdu. Bu yıl 300 yaşında olan inşaatçı Santini’nin anısına bir şeyler yapmayı düşündüm. Tulis, Lubo Jan ve ben heykel için bir tasarım yaptık dedi. İkilinin diğer üyeleri ise Chlstov’dan Vojtch Kuera ve Landtejn yakınlarındaki Podles’tan Petr Soukup.

Tulis’e göre vkovek rüyası sembolik olarak bağlantılı olanları temsil ediyordu. Birincisi, Santini’nin ailesinin köklerinin bulunduğu İtalya ile bağlantısı ve Gotik’i Barok’a bağlayan kişinin kendisi olması. Tulis, metal parçalarının tek bir gövde üzerinde ve heykellerin de metal bağlantılarla bu şekilde birleştirildiğini açıkladı.

Uluslararası Arte Fabbrile Stia Bienali’ne 16 ülkeden 300 sanatçı katıldı. TM kategorisinde 33 takım yarıştı. Kategorinin galibi Hdanka ile Almanya takımı olurken, Neuronln szyběn ile uluslararası dörtlü de şampiyonluğu kazandı. Oraya çok sık gidiyoruz, her zaman harika bir atmosfer buluyorum. Oradaki insanlar çok dost canlısı, etrafta çok güzel bir Toskana pazarı var, diye övdü Josef Tulis.