Jadavpur Üniversitesi mezunu Holi kutlamasından sonra kampüste jheel’de boğuldu | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Jadavpur Üniversitesi’nin 2022 yılında mimarlık bölümünden mezun olan eski bir öğrencisinin cesedi, Çarşamba günü öğleden sonra kampüsteki bir su kütlesinden çıkarıldı. JU’nun üç mevcut öğrencisi ve iki eski öğrencisi de dahil olmak üzere arkadaşlarıyla Holi’yi kutlamak için kampüse gitmişti.
Görgü tanıklarına göre Md. Güya Mondal (24), mukimi ODRC devlet konutu Taratala yakınlarında, metalürji departmanının yakınındaki jheel’in kenarında arkadaşlarıyla sohbet ederken, saat 15:45 sularında kaydı ve suya düştü. Bazıları yanlışlıkla suya düştüğünde yüzünü yıkamaya çalıştığını söyledi. Ashif’in bazı arkadaşları suya daldı ama onu bulamadılar. Polislerden biri 100’ü aradı. “Jadavpur Polis Karakolu polisi Üniversite Yazı İşleri Müdürü’nü aradı. Onun izniyle karakoldan Afet Yönetim Grubu (DMG) dalgıçlarını gönderdik. Aramaya 15:50 ve 16:10’da katıldık. Başbakan, kurban yakalandı ve götürüldü SSKM hastanesiöldüğü açıklandı” dedi DC (SSD) Surya Kumar Yadav.
Kampüsten CCTV görüntüleri toplayan polis, Ashif’in nasıl boğulduğunu henüz belirleyemedi. Polis, şu ana kadar herhangi bir suçlama yapılmadığını söylüyor. Bir soruşturma memuru, “Babası eski bir Kolkata polis memuru. Otopsi raporunu bekliyoruz” dedi.
JU öğrencileri anlattı TOI Asıf Holi’yi kutluyor ve su kütlesinin yanında arkadaşlarıyla sohbet ediyordu. JU’dan kaynaklar, Ashif suya düştüğünde öğrencilerin “ayık” olup olmadığını öğrenmeye çalıştıklarını iddia etti. Bir öğrenci, “Ben orada olmadığım için olayın nasıl olduğunu söylemek zor. Ama duydum ki iki arkadaşı onu kurtarmak için suya dalmış ama bulamamışlar. Ashif’in astımı varmış.” Olay yerine yakın bulunan herkesten polise verdikleri ifadeleri kaydetmeleri istendi.
JU yanlısı Chiranjib Bhattacharjee, “Sıkı kampüs güvenliğine rağmen üzücü bir olay yaşandı. JU’nun eski ve şimdiki öğrencileri kampüste Holi’yi kutluyorlar. Bu yıl ekstra güvenlik ayarladık. Ancak her türlü güvenlik önlemine rağmen Bu tür olayların önlenmesi her zaman mümkün olmuyor.”
Kaynaklar, yetkililerin kampüste istenmeyen olayları önlemek için tatillerde ve gece geç saatlerde öğrencilerin, eski öğrencilerin ve “yabancılardan” girişini kısıtlamaya çalıştığını söyledi. Ancak böyle bir bara karşı öğrenci protestoları olmuştu. JUTA genel sekreteri Partha Pratim Ray “Çok üzücü bir olay. Üniversitenin tüm paydaşları bu olayı dikkate almalı ve gelecekte böyle bir olayın yaşanmaması için önlem almalı.”