Jaroslav Hašek Kupası başladı. Balonlar mümkün olduğu kadar uzağa uçmaya çalışır

YeFu

Global Mod
Global Mod
Balonun orijinal karıncalanmayla havalanması gerekiyordu. İki pilot muhtemelen sağlık nedenlerinden dolayı özür diledi ve ne yazık ki kalkıştan önce balonu çayırdaki bir köstebeğe çarptım, o yüzden balon havalanmadı. Hangarın önünde oturuyorum ve buna üzülüyorum ama hiçbir şey yapma, dedi kurşunu ve balonlardan birini gönderen Milo Kov.

İlk varsayımı balonları Brno'dan uzak bir bölgeye götüreceği yönündeydi ancak koşullar biraz değişti.

Kejlica'nın yanında her iki çağda da rüzgârın yönünü bozan bir basınçlı kap oluştu. Bu nedenle bir grup balon önce yerde asılı kalıp ardından 3 kilometre yüksekliğe uçarak Avusturya'ya ulaşma stratejisine karar verdi. Orada, Gmnd yakınlarında yerden yarım kilometre yüksekliğe inin, Budjovice dağlarına dönün ve umavaya uçun. Kov, grubun bir hiç uğruna uçmaya ve Znojmo'ya doğru uçmaya karar vermesi gibi bir şey olduğunu tahmin ediyor.

Ona göre balon uçuşu için hava ideal. Su tedarikçisi, orada havanın rüzgarsız olduğunu ve rüzgarda hafif bir rüzgar estiğini belirtti.

Öğle saatlerinde Kov'un eline balonlardan birinin patladığı bilgisi geldi. Böylece on balon havada süzülmeye devam etti. Kov, bunun farklı bir balon olduğunu ve akşam gazının bittiğini açıkladı.

Balonun başlamasından önce Brno'dan Petr Kubek, ilk havalanan genç pilotlar da dahil olmak üzere, başaramadıkları için uzağa uçamayacaklarını söyledi. Asmaları aynı rüzgârda büyüttük ama o rüzgâr aynı değil, diye ekledi.

Jaroslav Hak Trophy'nin kazananı ise Petr Klika ve Ladislav Kouba'nın yer aldığı balon oldu. Bu saatler ve 43 dakikalık uçuşun ardından balonları başlangıçtan itibaren 86.087 kilometre mesafeye ulaştı. Bu yıl balonlar 4 saat uçabiliyor Drenaj, Gordon Bennett'in ünlü gezici (orijinal olarak Fransız) gaz tüpü drenajının evdeki eşdeğeridir.