Jihlav Vaculík Direktörü: Ne olursa olsun Fila artık bizde oynamayacak

YeFu

Global Mod
Global Mod
Başlangıçta, mevcut kış geçiş dönemi için bir sonraki raundun eş zamanlı olarak oynanacağını duyurdunuz. İşe yaradığı ortaya çıktı.
Bir arada kalabilmeleri, birbirlerine alışabilmeleri ve sahip oldukları alışkanlıkları derinleştirebilmeleri için birbirlerini istikrara kavuşturmak bizim için gerçekten bir öncelikti. sadece ay ve pl'de düzenlenen Luke Fila'nın transferi var. Gece yarısına çeyrek kala kadar vaktim var, bakalım nasıl olacak.

Luka'nın Jihlava ile olan sözleşmesi 2016 yılında sona erdi ve birinci ligde Mlada Boleslav ile sözleşme imzaladı. Karmaşıklığını nasıl algılıyorsunuz?
Bu durumdan şikayetçi çünkü bu durumun hiçbir zaman yaşanmaması gerekiyordu. Luk'un sonbahara ilginç bir başlangıç yapması dikkatleri üzerine çekti. Pot, yola devam etmek için doğru zamanın geldiğini hissetti. Onu rahatsız etmek istemiyoruz, oyun bu şekilde yapmaya karar verdi. Ve şimdi mesele onun taşınmasına izin verip vermeyeceğimiz meselesi, haydi bunu başından beri konuştuğumuz hamle gibi yapalım. Ya da bunu teknik bir geçiş olarak yapacağız, yıl içinde bile bir miktar ödeme alacağız. Gelecekte kimin başına ne geleceği sorusudur.

Ancak LT'de sözleşmesiz bir oyun gibi ayrılırdı. Bunu kendi hatan olarak mı görüyorsun?
Bilmiyorum. Çünkü geçen sezon biter bitmez sözleşmenin uzatılmasını istemiştim. Yeni Ronk'un hazırlıkları başladığında Ervna'nın tutuklanmasında bunu tartıştık. Ne yazık ki işe yaramadı. Yapılan bazı anlaşmalar yerine getirilmedi.

Elimizdeki bilgilere göre Mlad Boleslav, Luke'a kışın somut bir transfer teklifi göndermişti.
Evet, son üç haftadır gerçekten çok meşguller. Yoğun değiller ama teklif düştü, karşı teklif gönderdik. Şartlar üzerinde anlaşacağız ve Luk eninde sonunda kışın senin evine taşınacak.

Luk'un kış antrenmanlarında maçlarda oynamamasının, hatta yedek kulübesinde bile yer almamasının nedeni bu mu? Çok fazla incinmemeniz için geçişi ne zorlaştırabilir?
HAYIR. Şu anda bunun nedeni Luk'un yaralanmaması değil. Ama bunun bir nedeni var, hatırlamıyoruz. İlkbaharda kalsa bile yazdan bu yana ona yardım edemeyeceğimizi bildiğimiz bir oyunu geliştirmek için hiçbir nedenimiz yok. İlginç görünen ve önünüzde kulüpte geleceği olan oyunlara katılın. Ve bu Bay Kehlk veya Tom Frank. Alın: Ne olursa olsun Luk Fila, Jihlava için yenilmeyecek.

Sonbahar mevsiminde yedi başlı Fila en iyi yatağınızdı. Nron onun yerini almaya layık olacak mı?
Bu konuda net bir fikrim var: Luk bir lider, çok kaliteli bir oyun, bence birinci ligde bile kendine yer edinebilir. Öte yandan sonbaharda ilk 6 kurtarışında iyi bir performans sergiledi ve 6 gol attı. Daha sonra sonraki altı kurtarışta öne geçti. Ve gl tekrar ve Pbrami'de verdi. Geçen sezonun son maçını hatırladığım kadarıyla Bay Kehlk iki gol atmıştı. Hazırlık aşamasında ve sıkıntıda olan Tom Frank, oyunun liderinin kendisi olduğunu da gösteriyor. Bu onların kendilerini rahat hissetmelerini sağlamakla ilgili. Ve onların Gly Two'nun yeteneklerine sahip olmaması gerektiğinden korkmuyorum.

Jihlavsk editörü Luk Vaculk

Antrenör David Oulehla ayrıca ses akışında ek veya davetli rekabet çağrısında bulundu. Ona bağırdın mı?
Tonka'yı arıyorduk. Justin'e bir alternatif (Araujo-Wilson, editörün notu) rekabete yardımcı olabilir, David pl. Her zaman sağlıklı rekabet gerçekten faydalıdır. Bu yüzden Bay hakkında bir sorum vardı. Yabancı bir kulüple sözleşmesi bulunan biri için kulübün talebi kesinlikle bizim kapasitemizin ötesindeydi. Gerçekleştirilemeyen transfer başına milyonlarca styka taşıdık.

Yabancı bir kulüpte oynanan bir Çek maçı mı, yoksa sadece yabancılara özel mi?
O bir yabancı, genç Bay. Damgalayacağımız felsefe. Genç perspektifli bir oyuncu ama sahadaki en üst seviyede oynaması da bir gerçek.

Peki ne zaman işe yaramadı?
Benim iştahım olan oyunu verdi ve sonunda Sparta'nın kulübüne girdi çünkü o onun koruyucusuydu. Bu ligde ilginç görünüyordu (Radek İler sonbaharda Admira Prag formasıyla 14 maçta 11 gol attı, editörün notu), o yüzden onu deneyin.

Yani siz de sınava gidiyorsunuz.
Burada Koice için oynayan bir çocuğumuz var (Senegalli Landing Sagna, editörün notu). Kalıp kalmayacağı tartışılıyor. Glov tonk uzun vadeli ve aranabilir bir gönderidir, nadir bir gönderidir. Bütün lig onu istiyor, ikinci ligde ilginç bir şey bulmak kolay değil.

Finanstan bahsetmişken, bu noktada Jihlava'nın Tonka Pmo'yu ilk 11'e getirmesi mantıklı mı?
Doğrudan stoklara girecek bir oyun göremiyorum. Çünkü böyle olması gerekiyorsa üç yüz, iki, beş milyon krondan bahsedelim. Ve şu anda bunun bedelini ödeyemiyoruz. Size oyun için yüzbinler teklif ettiğimde bile anlaşmaya varamadık. Şu anda transfer piyasasında maddi durumu müsait olan ve hemen Jihlava'ya gitmek isteyecek bir oyuncu görmüyorum.

FC Vysoina taraftarları eski jihlavsklı Muris Meanovi'nin Dukla'ya konuk olacağını fark etmiş olmalı. O senin görüş alanında mıydı?
Hayır, hiç de değil. Bu tamamen çizgi dışıdır, felsefeye sığmaz. Evet, Muris zamanında burada iyi bir iş çıkarmıştı. Ama genç yaşta burada olmasına rağmen onu tamamen Jihlava'nın öğrencisi olarak kabul etmiyorum. Ona yardım edebilecek eski bir oyuncu düşünebilseydim, ki bunu varsayımsal olarak kabul ediyorsunuz, koruyucular arasında Standa Tecl, Luk Masopust, Honza Kopic… Bunlar kariyerlerinin sonunda karar verecek tipler. Jihlava onlar için mantıklı olacak ve kıpırdamak isteyecekler, ilgimi çekecekler ve ben de onlarla konuşmak isteyeceğim.

Jihlava'nın halen Standa Tecla ile iletişim halinde olduğu sıklıkla konuşuluyor. Bu kış da eğlendin mi?
Aslında bu konuyu hiç konuşmadık. Standa ile tanıştım, sanırım Aralık ayındaydı, yanlışlıkla ilk Vt'yi değiştirmiştik. Ancak Standa altı yıldır Slavi ile birlikte çalışıyor ve geleceğini de orada görüyor. Ve tartışmamızın sonu budur. Tamamlanmamış bir görevi var ve belki de o kadar da isabetli değil, bu onun için uzun bir oyun. Ve buna saygı duyuyorum. Ona böyle hissettiğini söyledim.