Jihlava, antrenmanın sonundan itibaren bozgunu düzeltmek istiyor. Koç, herkesi yenebileceğimizi söylüyor.

YeFu

Global Mod
Global Mod
Beş maç oynadığınız bir aylık yaz antrenmanını tamamladınız. Koçlar genellikle sonuçlardan çok performanslarla ilgilendiklerinden bahseder. Ne kadar memnun kaldınız?
Bohemka’daki son maça kadar memnuniyet vardı. Erkeklerde istediğimiz bazı şeyler orada görüldü. Kendimizi zorlu, koşan bir futbolla sunacağız. Böylece sıkı çalışma görülebilir. Orada göründüğünü düşünüyorum. Ama yine de abartmıyorum. İyileştirilmesi gereken şeyler vardı. Özellikle Bohemka’daki son maçta bizi biraz tokatladı. Bu yüzden önümüzde kesinlikle çok iş var.

Sizce genel ligde birinci ligdeki bir rakibe karşı alınan 0-6 mağlubiyeti büyük bir darbe oldu mu?
Kesinlikle bir ördek. Sonuç 0:6 çok acımasız. Acımasız hatalardan sonra neredeyse dört gol attık. Tabii ki rakibin kalitesi de yüksekti. Neredeyse yaptığımız her hatayı cezalandırdı. Bu bizim için bir uyarıdır. Bize kaçınılması gereken şeyleri gösterdi.

Ancak sadece olumsuz olmamak için: hazırlıkta Sparta Prag ve Liberec’i yenmeyi başardınız. Bu tür sonuçlar sayılır mı?
Kesinlikle. Bir yere saklanmış olmamız tesadüf değildi. Aktif karma futbol oynadık, bence bizden çok iyi parametreler aldı. Bundan çok memnun kaldım. Yendiğimiz Chrudim maçından da memnun kaldım. Ama şimdi yeni sezon başlıyor, zorlu maçlara gidiyoruz, tabii ki başka bir konuda olacak.

Yeni sezon için hedeflerin neler olacağını yönetimle görüştünüz mü? Spor direktörü Lukáš Vaculík her maçı kazanmak istediğini söylemeyi seviyor…
Bende aynı şekilde kurdum. Opava’ya karşı ilk maçla başlıyoruz ve ben onu kazanmak istiyorum. Ardından ikinci maç geliyor ve yine kazanmak isteyeceğiz. Bu şekilde maç maç gideceğiz. Biliyorum herkes bunun bir klişe olduğunu söyleyecek. Ama biz gerçekten adım adım gitmek istiyoruz.

Jihlava ve Vlašima arasındaki ikinci lig maçından bir an

Ve nereye gitmek istersin?
Belirli bir hedef belirlemedik. Bildiğim tek şey, her yeni sezon öncesi herkesin tahmin yürüttüğü, tahmin etmeye çalıştığı. Ancak rekabetin kendisi belki de tamamen tersidir. Geçen yıl herkes Příbram’ın mali durumu, personeli olmadığını ve düşeceğini söyledi. Ve terfi için bir playoff oynadı. Aksine, Opava neredeyse düşüyordu, Jihlava da aynı. Ve tahminlerde yer almayan Varnsdorf, tablonun üst kısımlarında oynamaya son verdi.

Öyleyse neden ikinci ligdeki en büyük favorinin kim olabileceğini tahmin etmeye çalışmıyorsun?
Tesisler, kalite ve mali açıdan kesinlikle Brno ve Dukla Prag’dır. Bunlar, ikinci ligin geri kalanından ekonomik olarak uzaklaşan iki takım. Yüksek bütçelere, kaliteli kadroya, deneyimli oyunculara sahipler. Kağıt üzerinde en üstte olmalılar. Öte yandan, tüm bunlar size başarıyı garanti etmez. Sahip oldukları şeyler uymadığında, iyi yapmazlar. Bu geçen yıl Dukla’da görüldü.

Mali açıdan mütevazi bir Jihlava’nın şansını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu yönde düşünmüyorum. Şimdi gerçekten sadece Opava’ya, ardından ertesi güne odaklanıyorum. Ama Bohemka maçı öncesi oynadığımız futbolu ortaya koyarsak herkesi yenebileceğimize inanıyorum. Tek yolu bu. Ayrıntılara, mikro durumlara odaklanmalı ve bundan geri dönmeliyiz. Ve bizi nereye götüreceğini göreceğiz.

Tamam, peki Opava’dan ne bekliyorsunuz?
Opava’nın takıma yönelik ve kulüpten uzaklaşma hamleleri olduğunu biliyoruz. Tabii ki kayıt ediyoruz. Maçlarını gördük, onlara hazırlanmak için yeterli bilgiye sahibiz. Ama biz esas olarak kendimize odaklanacağız ve yeni yıla girişi yönetmek isteyeceğiz.