Jihlava koçu Oulehla, burada herhangi bir devrim yapmak istemedim diyor.

YeFu

Global Mod
Global Mod
Sonunda kurtarma görevi iyi gitti, bu yüzden sözleşmesini bir yıl daha uzatmamak için hiçbir sebep yoktu. Ve içinde, 39 yaşındaki koç temiz bir sayfa ile başlamayı planlıyor… Oulehla, “Çocuklara geçen sezonu tamamen unutmamalarını, bunun yerine ondan ders almalarını söyledim” dedi.

Yani hemen istifa etmedin, personelin çoğu kalmalı?Tabii burada bir devrim yapmak istemedim. Jihlava’da genç, çalışkan bir takım var ve onu daha yüksek bir oyun seviyesine çıkarmak istiyoruz.

Jihlava hazırlık maçları

oynadı
Jihlava – Olomouc B 3:2
Oynamak için kalır
30 Haziran Cuma:
Sparta – Jihlava (14.00)
4 Temmuz Salı: Chrudim – Jihlava (10.30)
7 Temmuz Cuma: Liberec – Jihlava (11:00)
15 Temmuz Cumartesi: Bohemyalılar – Jihlava (17.30)

Ekibi etkilemeden işe yarayacağını düşünüyor musunuz?
Tabii ki hayır, bu yüzden tamamen yeni iki veya üç oyuncuyla onu oksijenlendirmek istiyoruz.

Gözlemci bir hayran geçen hafta sonu sezon öncesi açılış maçında kadroda üç yeni isim bulduğu için bunu çoktan yaptın…
Burada Pilsen’den Adam Pešek var. Seçtiğimiz 20 yaşındaki merkez oyuncu. Hareketli, dinamik olduğu için onu istedik. Orta sahamızdaki rekabeti artırmalı.

Diğer iki yeni gelen isim olarak yabancı, yeni yılda onlara güveniyor musunuz?
Labaran Khalid (19 yaşındaki Nijeryalı – editörün notu) Olomouc B’ye karşı oynadı ve bir sonraki maçta da şans elde edecek. Daha sonra oyununu değerlendirip bizim için yeterince ilgi çekici olup olmayacağına karar vereceğiz. Ve Emir Tombula’ya (yirmi iki yaşında bir Türk) gelince, o İsviçre’de çalışmış ve New York Red Bulls genç takımında bir yıldan az zaman geçirmiş solak bir stoper. Şimdiye kadar çok iyi görünüyor.

3:2’lik final sonucuna göre tüm takım ilk ısınma maçında başarılı oldu mu, olmadı mı?
Pek çok şeyi yeniden düzenledik, birçoğumuz şimdiye kadar erkeklerin alıştığından farklı. Ancak genel olarak herkes iyi uyum sağlar. Olomouc’a karşı, yükü tüm oyunculara yükleyecek şekilde takımı rotasyona soktuk. Ve ilk yarının gerçekten çok iyi olduğunu söylemeliyim. Bizim açımızdan mükemmel parametreleri vardı.

Oyuncularınızın hazırlık aşamasında test etmesi gereken ikinci rakip Sparta Prag olacak (maç bugün saat 14:00’te Strahov’da başlayacak). Yanılmıyorsam, Vysočina temelde hazırlık döneminde karşı oynayacakları tek Çek takımı…
Bu doğru ama biz de bundan mutluyuz. Bizim için ilginç bir karşılaşma olacağı kesin. Bize hala üzerinde çalışılması gereken başka şeyler göstereceğine inanıyorum.

Oyuncuların sağlığının da çok önemli olacağını düşünüyorum. Şimdiye kadar nasıl gidiyorlar?
Uzun süredir yaralananların hepsi zaten bir tür – hazırlık diyelim – sürecin içinde. Taşındılar. Yani, Křivánek ve Shudeiwa hariç, kesinlikle en az iki haftalık iyileşmeye ihtiyaçları olacak.

Havlíčkov Brod’dan Pavel Mazánek tarafından doldurulan asistanınızın görevinden henüz bahsetmedik. Neden onu seçtin?
Uzun zamandır tanıdığım bir insan, ona saygı duyuyorum. O da benim gibi aynı fikirde, bu yüzden birlikte işimize yarayacağına inanıyorum.

Daha deneyimli bir meslektaşı bilinçli olarak mı seçtiniz?
Şöyle söyleyeyim, yanımda bir rocker’a ihtiyacım yok. Meslektaşlarıma çok yer veren ve onların fikirlerine önem veren bir koçum.