Jihlava'dan ayrılan kaptan Vedral, “Başka bir mücadele arıyorum” diyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Eski bir anımsatıcı gelenek, kaptanın batmayı terk eden son kişi olduğunu söylüyor. Jihlava'nın ikinci lig futbolcuları için çanta geçerli değil. Stoper Filip Vedral ise iki başarısız sezonun ardından FC Vysoina'dan çıkan ilk isim oldu.

Bir zamanlar kıpır kıpır olurdum. Çünkü burada yarım kalmış bir iş olduğunu biliyorum, Jihlava'dan yirmi yedi yaşında bir öğrenci. Uzun bir süre Jihlava'dan ayrılacağım, bunu hayal bile edemiyorum. Ama yeni bir mücadeleye, yeni bir hedefe gidiyorum.

Onlar, testler için sana ilgi gösteren, birinci ligdeki Pardubice'ler. Bunu bekliyor muydunuz yoksa böyle bir teklif sizi şaşırttı mı?
Beni şaşırttı mı bilmiyorum. Birinci ligdeki yemekler gibi olmasını umuyordum. Geçen sezonki genel pozisyon, takımın sıralamadaki konumu açısından tam olarak optimal değildi, tutarlı ve güvenilir bir performans sergilediğimi düşünüyorum. Uzun süre oldukça kaliteli bir form yakaladım ve bunu da beş golle destekledim. Bu yüzden ligden birinin en azından bir tür gülümsemeyle veya açık bir sözle bana ulaşmasını umuyordum.

Tek olan Pardubice miydi, yoksa daha fazla çeşidi var mıydı?
İki varyant vardı. Ama sonuçta işe yaramadı. En azından Pardubice'yi deneyebildiğine sevindim. Bakalım oraya varabilecek miyim, onlar da deneyecekler.

Sigma Olomouc B'den Jihlavsk Filip Vedral ve David Lawrence Jaja kafa kafaya düelloda.

Dolo'yla nasıl iletişime geçilir?
Yaklaşık 14 gün önce Pardubice haftalık ya da 3 günlük sınava gelip gelemeyeceğim sorusuyla içki içiyordu. O zaman neyin ve ne kadar süreceği görülecektir. Teklifi elbette kabul ettim çünkü katılmak istediğim ilk lig bu. Elbette bu benim için yeni bir çağrı, yakın gelecekte en üst seviyeye çıkmak için yeni bir şans.

Ayrıca lütfen kaba olmayın, yirmi yedi yaşında bu son hata olabilir, değil mi?
Şarkı böyle. Bu, lige göz atmak için son şans olmalı, aksi takdirde karanlık bir telaş olmaz. Ama hiçbir zaman geç olmadığını biliyorum. Yaklaşık on bir yaşındayken Prostejov'dan Teplice'ye giden ve ilk maçında iki gol atan Kuba Urbanec'i ele alalım. Suçluluğum hakkında tartıştığımı hayal ediyorum. İlk bibloları arkamda bıraktım, hafta sonuna kadar vaktim var ve modelleri cumartesi günü öreceğim. Sonra görüşürüz. Sonsuza dek karanlıkta kalmak için savaşacağım.

Mevcut Pardubice kadrosunu isme göre inceleyelim. Kabinlerde kimseyi tanıyor muydunuz?
Jihlav'da birlikte savaştığım Vojtu Patrek. Sonra tonka sür, Pardubice'de otostopçu olmayı dene. Ama avcı, eğer ortaya çıkarsa beni tonka olarak kullanabileceklerini asla bilmiyordu. Göreceğiz. (gülümser) Bu adamları kişisel olarak tanımıyordum ama onları tanıyorum. Ren geyiğine karşı oynadık ve Pardubice, Chrudi ya da sen Prostjov adına oynadık. Hiti'de tanıştık, yani birbirimizi gördüğümüzden beri tanıyoruz.

Pardubice'nin Ji Sak adında yeni bir koçu var. Senin durumunda, karanlıkta onu kimin bıçaklayacağını biliyor muydu?
Elbette. Hangi pozisyonu denemeliyim diye birlikte çok eğlendik. İster ton ister stoper. Finalde stopere karar verdi ki bu kesinlikle doğru. Çünkü son iki yıldır öncelikle savunmada oynadım, ancak havalar çok ısındığında akışa girdim. Bazı merkezlerden veya kaynaklardan sonra yaşımı telafi etmeye çalışmak.

Jihlava (lut) – Tinec maçından anlarda, Filip Vedral ev sahibi takımın başına geçiyor.

İşleri biraz hızlandırmaya çalışalım. Testleri geçtiğinizi ve Jihlava'dan Pardubice'ye doğru yola çıktığınızı hayal edin. Bir öğrenci ve FC Vysoina'nın şu anki kaptanı olarak onu nasıl algılayacaksınız?
Ancak büyüdüğüm ve çocukluğumdan beri kulübe üye olduğum Jihlava'dan ayrılmak çok uzak bir ihtimal olurdu. Ama durum böyle. O kadar saygı duyuyorum ki bir yere taşınmayı denemek istiyorum. Yeni bir meydan okuma arıyorum. Son iki sezon aynı değildi, hiç bizim zamanımıza benzemedi. Nehirden ancak yol sayesinde kurtulduk (Jihlava kasabasından sonra iniyordu ve ek iniş noktası not editörü sayesinde). Tartışılacak, tartışılacak bir şey yok, o yüzden bir umutla ayrılıyorum. Hiç de bile. Ama yeni bir mücadeleye, yeni bir hedefe gidiyorum. Karanlık.

Jihlava kulübelerindeki adamlar onları terk etme konusunda ilk başta nasıl içki içtiler?
Son ana kadar kimse bana söylemedi. Çünkü 1. sınıftan itibaren serbest kalacağım söylendi. Sözleşmem 30 Nisan'da bittiği için teorik olarak 1 Nisan'dan itibaren istediğimi yapabilirim. Ancak Cumartesi günü Jihlava yönetiminden Pardubice'deki sınav için serbest bırakıldığımı öğrendim. Ve pazartesi günü kabindeki adamlar bunu öğrendi. Pardubice'de sabah ilk diken bana çarptı ve öğleden sonra Jihlav'daki ilk dikendeki adamları selamlamaya ve onlara neyi, nasıl olduğunu anlatmaya gittim.

Kötü bir şey söylemek istemiyorum ama ya Pardubice'deki sınavı kazanamadıysa? Teorik olarak siz ve Jihlava'nın sonunda sözleşme uzatma konusunda anlaşmaya varmanız mümkün mü? Yoksa bu seçenek mevcut değil mi?
Elbette bu seçeneğin gerçekleşemeyeceğini söylemeyeceğim. Bir led üzerinde harika görünecek. Ama şu anda yeni bir savaş bulmaya çalışıyorum. Çünkü son iki sezon gerçekten zihinsel açıdan çok yorucuydu. Rd'yi bir yere taşımaya çalışırdım. Kısaltma Pardubice merkezlidir. Ve bir hafta, on üç gün sonra, sonunda nasıl sonuçlanacağını göreceğiz.