Jihlav’ın kaptanı kenarda kaldı ama Zbrojovce’ye karşı oynamak istiyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Jihlava’nın 26 yaşındaki savunma oyuncusu, “Líšno’daki maç sırasında (29 Temmuz) küçük bir beyin sarsıntısı geçirdim, o zamandan beri sorunlar yaşadım” diyor. “Haftada bir veya iki kez hafif bir baş ağrısı çekiyordum, başım uğulduyordu. Bir süre uyuyamadım bile” diyerek sıkıntılarını anlatıyor.

Geçen hafta Çarşamba günü antrenmandan sonra KBB muayenesine gitti. “Bana çeşitli testler verdiler ve muhtemelen bana bir şekilde uymadı. Biraz bayıldım ve damlama nedeniyle acil servise kaldırıldım”, diye açıklıyor Vedral.

Hafta sonuna kadar kendisine dinlenme süresi verildi. Jihlava kaptanı içini çekti: “Çeşitli muayenelerden geçtim, bunun daha ciddi bir şey olduğu hiçbir yerde doğrulanmadı.” “Daha çok bir tür koma sonrası sendromuna benziyordu. Muhtemelen bir yandan eğitim yükü diğer yandan sınavın kendisi de rol oynamıştır. Ancak Zbrojovka ile oynayacağımız maça yüzde 100 hazır olacağıma inanıyorum.”

İlginç bir gerçek

Kulüp ayrıca sizi 300 porsiyon domuz etiyle Brno’ya davet ediyor

Zbrojovka Brno ile bugünkü iç saha düellosu için (17.00’den itibaren), FC Vysočina yönetimi taraftarlar için alışılmadık bir etkinlik hazırladı. İlk gelen 300 seyirciye stadyuma girişte bir porsiyon ızgara domuz eti ve ekmek için ücretsiz kupon verilecek. Kulüp, “Yemek saat 16.00’dan itibaren kale arkasındaki tribün merkezi girişindeki tribünlerde servis edilecek” dedi.

Ancak ilk antrenman seansından önce endişeliydi. “Bunun bir tesadüf olabileceğini düşündüm. Dört günlük izinden sonra, bana ne olduğunu ve bana ne olduğunu gerçekten bilmediğimde kendimi iyi hissettim” dedi Pazartesi günkü antrenmanın ardından. “Bunun bana hiçbir sonuç bırakmayacağına inanıyorum.”

Vysočina yeni yıla oldukça iyi bir başlangıç yaptı ve sekiz turun ardından Fortuna: Narodní lig tablosunda 14 puanla altıncı sırada yer aldı.

“Tamamen memnun olduğumuzu söylemiyorum ama bu kabul edilebilir. Bizi birinci sıradan ayıran üç puan var, bu yüzden iletişim halindeyiz”, diye övüyor FC Vysočina antrenörü David Oulehla.

Jihlava antrenörü, “Artık tabii ki iç sahamızda Brno’ya karşı oynayacağımız maçı kazanıp Zbrojovka’nın önüne geçmeliyiz” diyerek, masada doğrudan komşu olan günümüz rakibinin iki puanlık bir avantaja sahip olduğunu belirtiyor. Oulehla şöyle devam ediyor: “Bu açıdan bakıldığında maç bizim için zirveye geri dönmemiz açısından önemli olacak.”

FC Vysočina’nın kaptanı sezona ilişkin değerlendirmesinde şu ana kadar biraz daha talepkar. Vedral, “Oldukça iyi bir başlangıç yaptık ancak biraz daha fazla puan alabilirdik ve almalıydık” diye düşünüyor. “İyi oynadığımız maçlar vardı”

ČT Sport’tan canlı olarak yayınlanan geçen yılın ligdeki birinci rakibiyle yapılacak düello, derbi havasında olacak. Oulehla, “Zbrojovka küme düştü, büyük bir bütçesi ve iyi oyuncuları var” diyor. “Ancak daha önceki iç saha maçlarımızın sonuçlarına dayanarak kazanmak ve elbette kazanmak istiyoruz. Daha büyük bir ziyaretin geleceğini umuyorum, sabırsızlıkla bekliyorum” diye ekliyor. Vedral için bile Brno çekici bir rakip. “Zbrojovka’yı ilerlemenin ana adayı olarak görüyorum. Lige geri dönmek istiyorlar” diye fark ediyor. “Elbette onlara büyük saygım var. Ama aynı zamanda onları yenebileceğimiz ve aynı zamanda yenmek istediğimiz bir rakip olarak görüyorum.”

Jihlava, Jakub Řezníček ve Roman Potočný ikilisinin liderliğindeki Zbrojovka’nın büyük hücum gücüne karşı dikkatli olmak zorunda kalacak. Vedral, son Fortuna:League sezonunda 19 gol atan Brno topçusunun niteliklerini takdir ediyor: “Řezníček hakkında muhtemelen bir şey söylemeye gerek yok, Çek standartlarına göre standartların üzerinde bir forvet.”

Yedi golle ikinci ligin şu anki en golcü oyuncusu, “Onun için bu durumu çok rahatsız edici hale getirmeliyiz, oyundan hoşlanmamasını sağlamalıyız” diye uyarıyor. “Tıpkı Zbrojovka takımı gibi Cuma günü elleri boş çıkacaklarına inanıyorum. Ve atış konusunda ilerleyen tek tarafın biz olacağımızı” diliyor Jihlava kaptanı.