Jihlavsk kafeye diğerleri gibi yapmayalım. İşletme ayrıca Kanre’de

YeFu

Global Mod
Global Mod
Şu anda sözde CykloPaseka’yı inşa ediyorsunuz. Bu proje fikri nasıl ortaya çıktı ve şarkının ne olacağını özetleyebilir misiniz?
2015 yılında Jihlav’da Mlnsk Caddesi’nde nehir kenarında bir arazi parçası satın aldığımızda, bu şehirde bir toplu taşıma durağı, insanların limonata, dondurma, bira içebileceği bir bar yapacağımıza dair bir vizyonumuz vardı. burada harika bir gastronomi sunma niyetinde değiliz, ancak eka’nın yanındaki yeni bisiklet yolunda taze güzellikler sunmak istiyoruz, örneğin sizi Luk nad Jihlavou’ya götürebilecek çocukları olan bisikletli anneler için. Ayrıca lt de ızgara yapacağız. Yoksa bugünlere gelmemizin sebebi bisiklet yolunun dokuz yıl sonra yapılmış olması.

Anneleri özlüyorsunuz, örneğin kafeniz anneler arasında sadece çocuklar için yüksek kaliteli yiyeceklerle öne çıkmıyor. Bu sizin özel grubunuz mu?
Urite. Diğer şeylerin yanı sıra, çocuklarımla Jihlav’da nereye gideceğimi bilmediğim zamanları hala çok iyi hatırlıyorum. Annelere yakışacak bir kafe yapmaya karar verdim. Temel olarak, sanki kendim için oynuyormuş gibi aptalca yarattım. Hatta burada, cezaevinde iki çocuk köşemiz bile vardı. Ama tercihlerim değiştikçe kafe de değişiyor. Bugün bir çocuk köşesine ek olarak, küçük çocuklar için orijinal zemin tipinin kullanıldığı bir çalışma odası da bulacaksınız.

Yeni ofis, bütün bir kafe gibi uyumlu bir şekilde çalışıyor. Duvarındaki resim gerçek yosun mu?
Evet, sen görevlendirdin. Yosun bir beze yapışır ve sizi on yıl boyunca bu şekilde tutar. Akşam bir şarkıyı keyfime göre kesemeyecek kadar donanımlıyım çünkü bana öyle geliyor. Yepyeni bir kafe yapıp aldığımız evin sıvasını yapacağımız Tenerife’de bile her şeyi kendim hallederim, başkasına bırakmam. Kendi fikirlerinize göre döşenmiştir.

Kanarya Adaları’nda yeni bir proje hazırlayın
Manel Tenerife’ye aşık olduk. Oğlum liseden sonra orada bisiklet eğitmeni olarak başladı ve bir yıldır oraya gidiyor. Burada bir ev aldık ve buraya bir de kafe yapalım dedik. Şimdi ilk önce İngiliz iş dünyasına ulaşma ve tesis arama zamanı. Kanre’de bazı şeyler buradakinden farklı.

Peki ya isim? Paskalyadan sonraki tüm kafe ziyaretleriniz gibi mi olacak?
Evet olacak.

İşinize sadece neşe değil, acı da getirdiniz. Örneğin, nispeten yeni bir kahve dükkanı işten çıkarıldı ve bir hafta sonra sular altında kaldı. Sizce en kötüsü neydi?
Hâlâ inşa ediyor ve hızla ilerliyoruz. Birisi her şeyin mükemmel ve mükemmel olduğunu hissediyor. Yalnızca kayıplar ve kazançlar günlük olarak verilir. Bizi diğerlerinden ayıran şey muhtemelen dünyaya karşı tavrımızdır. Beni bir yıl sonra terk etmesine rağmen, benim için gözeneklerden kaynaklanan bazı maddi hasarlardan değil, ilişkilerin seviyesinden kaynaklanıyor. Ayrıca, örneğin çalışanlarla olan ilişkisinde insani düzeyde bir acı çekiyorsa, o da acı çekiyordu.

Ve sizi sanal makineye katılmamaya ve uzun vadeli insanlarla çalışmaya motive eden şey neydi?
Bu, koronanın belirsiz zamanlarında Jihlava hastanesinde başka bir kafe satın almamla aynı. Sanırım bu benim yaşam tutumumun en alt noktası. Ve bu kadar yeter, benim açımdan çok daha farklı bir bakış açısına sahibim ve problemlerle daha iyi başa çıkıyorum. Yirmili yaşlarımda, muhtemelen bunu farklı algılardım.

Kendiniz hakkında, eğer içine kapanık biriyseniz, kafe işlettiğinizde bu normal olan insanlarla günlük iletişiminizi nasıl birleştirebilirsiniz?
Öyle algılıyorum ki insanlarla temas halindeyken bu enerjiyi açığa çıkarıyorum. Ve sonra onu tekrar almak için bir yere ihtiyacım var, bu da köpeği gezdirmeme yardımcı olabilir.

Ne tür çiçekler seversin? Ve kafenin kuruluş sebebi köpeğin sevgisi miydi?
Kafelere gitmemek bana daha ucuza geldiği için kafeyi açtım. (gülüyor) Yoksa her yerde kalabilirim, bu bana bir manzara veriyor. Ama yine de en çok bizimkini Mamacoffee’den seviyorum ve dürüst olacağız.

Başlangıçta yönetici olarak çalıştınız, ardından kocanıza işinde, özellikle yönetim ve telefonda çalışma konusunda yardımcı oldunuz. Günden güne vs’de bir değişiklik oldu mu? Ve bir kafe açma fikri nasıl ortaya çıktı?
Eşimle çalışırken sürekli telefonda olmak zorundaydım. O çaldığında nevrotik bir şekilde ağladığım anlar oldu. Sonra bu boşluk ortaya çıktı ve burada kendi işimi, dünyamı kendim için yapabilmeyi diledim.

Ama kahve dükkanı çok içti
Bir çiçek saksısı sipariş edeceğimi sanıyordum. Binalar yenilendiğinde, onları bir kafeye dönüştürmeyi düşündüm. İlk başta takmak istedim, dikiş makinesi aldım ama iplik dolandı, iğneler küçüktü, sonunda vazgeçtim ve biraz uğraştım. Kafe bana çok fazla enerji veriyor.

İyi bir saat bekle. Bu da sizi rekabette farklılaştırabilir. Bu sayede insanlar sizi tanıyor ve sizinle bağlantı kuruyor.
Bu bir gerçek. Ama çok eğleniyorum ve yüzüyorum. Örneğin, kocam ve ben bir ev satın aldığımız Polonya’dan uçtuk ve ertesi gün insanların evlenmesine izin verdik. Ve mutluydum dostum. Onları her zaman sanki bir üreme alanı ya da atlar içinmiş gibi hazırlarım. Bunu aşkla yapıyorum ve insanlar beğendiğinde mutlu oluyorum. Sadece bu tarzı geliştirmem ve sürecin içinde olmam gerekiyor, bu yüzden yeni projeler.

İnsanlar Jihlava’nın Helennsk caddesinde Paseka kafesini bulabilir, ancak birçok kişi kahvenizi değiştirdiğiniz gibi Jihlava Hastanesinden alabileceğinizi bilir. Sadece orada için mi?
Hastanede meslektaşım Patrik’in bir keresinde bana öksürerek saldırdığı iki oda vardı. Yan duvarı beğendim. Öyle olduğunu biliyorum ki, dünya senin dilediğini yoluna koyacak. O zaman, asıl sahibi evi yıkmaya karar verdiğinde bir durum ortaya çıktı ve ben de onu satın alacağımı düşündüm. Oldukça düşüncesiz olduğumu biliyorum. Belirsiz bir korona zamanıydı ve herkes işe yaramayacağını söyleyerek beni bunu yapmaktan caydırdı. Ama karardan memnunum. Ayrıca sağlık görevlileri bile mutluydu. Bunun için çok mutluyum. Geri kalan her bir memnun müşterimizden.

Sence işleri farklı kılan nedir? Jihlav’da oldukça iyi tanınıyorsun ve birçok insan sadece Paseka ve kvu çöreklerinden yapılan koşunu beğenmedi.
Tutuklandığı andan itibaren kimsenin ne düşündüğünü umursamıyordu. eğer gerçekten yoldaysak. Sınırları kazmak için uğraşmadım. En iyi sihir, bunu herkes gibi yapmamak, böylesine sağlıklı bir cüret. Aksi takdirde, bu konuda özel olduğumuzu düşünmüyorum. Kafenin büyüsü, içeri girip saati ve hava durumunu okumanızdır. Orası bir depo. Emekli maaşı alan her müşterinin, onu kazanması ve bizimle harcaması gerektiğini biliyoruz.