Jumbo tarafından ezilen Madhyamik sınav adayı ilk yardımdan önce öldü, Batı Bengal CM Mamata Banerjee’nin helikopter teklifi boşa gitti | Kalküta Hab

YeFu

Global Mod
Global Mod

JALPAIGURI/SILIGURI: Bir Madhyamik sınav adayı, daki sınav merkezine giderken Jalpaiguri Perşembe günü babasının bisikletinin arkasında yalnız bir fil tarafından ezildi ve ilk yardım bile alamadan öldü. Jalpaiguri’de bulunan CM Mamata Banerjee, helikopterine 16 yaşındaki çocuğu daha iyi tedavi için Kalküta’ya uçurmasını emretti, ancak çabaları boşunaydı.
Arjun DashRangdhamali’deki Pachiram Nahata Lisesi öğrencisi, Cable adlı sınav merkezine gitti Para lisesi Belakoba’da, babası Bişnu’nun motosikletiyle. Bişnu Takimari, Maharaj Ghat’taki evlerinden ayrıldılar ve sınav merkezine erkenden ulaşmak için Baikunthapur ormanından kestirme bir yoldan gittiler.
Sınav merkezine birkaç kilometre uzaklıktaki Bhalobasha More’da yalnız fil bisikleti kovaladı, Arjun’u hortumuyla kaldırdı ve havaya fırlattı. Genç yere düştüğünde fil onu ezdi. Yine yaralanan Bişnu, bir şekilde kaçmayı başardı ve yerel köylülerden yardım istedi. Orman bekçileri ile olay yerine vardıklarında, Arjun’u olay yerinden yaklaşık 12 km uzaklıktaki Jalpaiguri Tıp Fakültesi Hastanesine götürdüler. Ama öldüğü açıklandı.
Meghalaya’dan Kolkata’ya dönüş yolunda Jalpaiguri’de bulunan başbakan, Bagdogra’dan uçakla döndü ve çocuğun Kolkata’ya uçakla götürülmesi gerekebileceği ihtimaline karşı helikopterinin beklemede tutulmasını emretti. Aldığı yaralara yenik düştüğünü öğrendiğinde derin bir şok yaşadı. Ayrıca ormancılık ve eğitim departmanlarına fil koridorlarında yaşayan denetçiler için otobüs ayarlamaları ve fil sürülerinin hareketlerini izlemeleri talimatını verdiğini söyledi.