Kadınların Güçlendirilmesi İçin Hindistan Boyunca Bisikletçi Pedalları | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
MANGALURU: Sampoorn Bharat’ın bir parçası olarak Madhya Pradesh’in Rajgarh bölgesindeki Nataram köyünden Aasha Malviya, 24 Bisiklet Yatrası (tek başına yolculuk) 15 Aralık’ta Mangaluru’ya geldi ve Cumartesi günü şehirden ayrıldı.
Aasha, öğrencilerle etkileşim kurmak ve girişiminin amacını açıklamak için Sosyal Hizmet Okulu Roshni Nilaya’yı ziyaret etti. Bisikletiyle 20 bin kilometre yol kat etmeyi hedefleyen yolculuğuna 1 Kasım’da Madhya Pradesh’teki Bhopal’dan başladığını söyledi. Goa ve Maharaştra. “Yurt dışından çoğu insan Hindistan’ın kadınlar için güvenli olmadığını düşünüyor. Hindistan’daki kadınların güvenliği hakkında olumsuz bir imaja sahipler. Bu sefer aracılığıyla kadınların güçlendirilmesi ve Hindistan’ın kadınlar için güvenli bir yer olduğu konusunda güçlü bir mesaj göndermek istiyorum” dedi.
Ulusal düzeyde bir atlet ve kaya tırmanıcısı ve günde yaklaşık 100-250 km bisiklet sürdüğünü söyledi. Öğlene kadar bisiklet sürdüğü günler oluyor. Keşif gezisi sırasında okulları ve kolejleri ziyaret ediyor, yolculukla ilgili deneyimlerini paylaşıyor ve öğrencileri bisiklete binmeye teşvik ediyor. Eylül 2023’e kadar Delhi’deki bu seferi tamamlamayı umuyor. Hindistan Cumhurbaşkanı. Her varış noktasında, bölge ve polis yetkilileriyle görüşür ve onlar da onun kalmasını ayarlar. Her günü geldiği gibi planlıyorum, dedi.
Mangaluru’da üst düzey polis memurları ve bölge idaresi yetkilileriyle etkileşimde bulundu. “Annem Rajubai bir gündelikçiydi ve beni her zaman destekledi. O bir ilham kaynağıydı ve farklı bir şey yapmamı istedi. Ailem Om Prakash Sharma beni cesaretlendirdi ve destekledi” dedi. Lisansüstü olarak, 2021’de Batı Bengal’deki BC Roy dağına tırmandı.
Madhya Pradesh Turizm Kurulu ona bisiklet, GPS ve bir mektup vererek destek oldu. Cumartesi günü saat 15:00 civarında Kerala’daki Kasaragod’a ulaştı.