Kalküta: Kalighat’ta yoğun geçiş nedeniyle 2 haftalık abluka | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Cathedral Road’dan Tollygunge’a her zamanki sorunsuz yolculuğunuz önümüzdeki ay yaklaşık iki hafta kesintiye uğrayabilir.
Kalküta Trafik Polisi izin vermeye karar verdi KMC Kalabalık Kali Tapınağı Yolu-Sadananda Yolu kavşağını yaklaşık iki hafta boyunca bloke etmek ve bir hava geçidi asansörünün inşası için kazığı tamamlamak. İlk 10 günlük blok, geçici olarak 7 Nisan’dan itibaren yürürlüğe girecek. Polis, bunun hava geçişini tamamlamak için gereken son yol bloğu olduğunu söyledi.
Lalbazar’dan üst düzey bir yetkili, “KMC başlangıçta 12-14 günlük bir abluka istemişti. Onlara 10 günlük bir abluka teklif etmeyi kabul ettik. Gerekirse bu süre uzatılabilir” dedi. Ancak polis, Hazra’nın SP Mukherjee Yolu üzerindeki kavşağına baskı uygulayacağı için bu hafta sonundan itibaren abluka için hazırlanacak.
“Harish Mukherjee Yolu üzerindeki tüm trafiğin en az %70-%80’i, Mudiali ve Tollygunge’ye sorunsuz erişim sağlayan Sadananda Yolu’nu kullanıyor. Bu yol kapatıldığında, tüm trafik Hazra’ya dönecektir. KMC, ablukanın gerekli olduğunu söylerken bir vinç, KMC’den özellikle geceleri en az bir şeride erişim izni vermesini istedik” dedi.
Tollygunge ve Bhowanipore’den ortak bir trafik bekçisi ekibinden bu ablukayı uygulamak için adım adım bir plan hazırlamaları istendi. Bir Bhowanipore Trafik Görevlisi memuru, “Yöntemler hâlâ üzerinde çalışılıyor. Her halükarda, Sadananda Yolu çevresindeki ek uzantıları park yasağı ilan etmek zorunda kalacağız” dedi.
Denetim sırasında polis, KMC alıcısından Sadananda Yolu ve Kali Tapınak Yolu’nun bazı kısımlarını yerel trafiğe açık tutmasını istedi. Memur, “İlk müdahaleyi inceledikten sonra Hazra kavşağında sinyal döngüsünü sıfırlayacağız” diye ekledi.