Kalküta Polis Köpek Timi, sayıyı 48’e çıkarmak için beş köpek daha istihdam edecek | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA: Köpek takımı Kalküta PolisiŞu anda 40 hizmet köpeği ve üçü eğitimde olan , yakında beş tane daha ekleyecek. Köpeklerin satın alınması için ihalelerin yakında açılması bekleniyor. Kaynaklar, polisin patlayıcı uzmanı olarak görev yapacak üç labrador ve bekçi köpeği olacak iki Alman Çoban köpeği aradığını iddia etti.
Bir subay, “Zorlu çatışmalardan sonra askerlerimize bolca dinlenmemiz gerekiyor ve bu durumlarda maksimum patlayıcı uzmanına ihtiyacımız olduğunu fark ettik” dedi.
“Bu beş köpek aramıza katıldığında bomba biriminde 15 üyemiz olacak. Polis son zamanlarda da bir Belçikalı Malinois – Jewel – adlı bir labrador ile birlikte eğitim için sırıtış bomba birimi için.
“Eski emekli gibi sürekli bir işe alım ve eğitim sürecidir. Bir memur, eğitim için gönderilen altı köpeğin tamamı yakın zamanda satın alındı” dedi.
Köpek takımının, yavru horoz İspanyol, beagle, rottweiler, Belçika malinois, golden retriever, Alman kurdu ve labrador dahil olmak üzere birçok cinsi vardır.
Yeni köpek almak için ihalelere geri dönme süreci, polisin yeni işe alınanların soyağacını sağlamaya istekli olduğu anlamına gelecektir.
Köpek ekibi geçen yıl sekiz köpeği ve yanlarında eğitmenleri “hediye” olarak almıştı. ITBP ve KP kulübesi verimliliklerinin zirvesine ulaşmalarını sağlamak zorundaydı. Bu, daha önce kuvvete girmiş ancak labradorlar veya Alman çobanları kadar yaygın olmayan köpekler olan bir yavru horoz İspanyol ve bir rottweiler içeriyordu.
“Neyse ki, hepsi patlayıcı kanadındaki beş köpek beklentilerimizi karşıladı. Az önce sona eren oturumda Meclis’in güvenliğini sağlamada hepsi hayati bir rol oynadı” dedi.