Kalküta: Polis, şarkıcı Rashid Khan’ın sarhoş olduğunu söylüyor; aile suçlamaları reddediyor, rüşvet ve taciz iddiasında bulunuyor | Kalküta Haberle

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA: Ustad Rashid Khansürücüsü çarşamba günü tutuklandı EM Bypass’ta alkollü araç kullanmak, bu da klasik müzisyenin Pragati Maidan polis karakolunun rüşvet istediğini iddia etmesine yol açtı. Polise göre, sürücünün kanındaki alkol seviyesi yasal sınırın iki katıydı.

gfx

Arabanın kendi adına kayıtlı olması nedeniyle karakola gitmesi istenen Khan, şoförü 30 yaşındaki Ranjit Ojha’dan rüşvet istendiğini iddia etti. Polise göre, sürücünün 100 ml kanda 66,7 mg kan alkol seviyesi vardı, bu da yasal olan 30 mg’ın iki katından fazla. Khan, ailesinin Çarşamba günü saat 07:25’e kadar taciz edildiğini iddia etti. “Nefes tahlili testleri çoğu zaman yanlış sonuç veriyor. Şoförümün tutuklanması için evrakları almak istedim. Hiçbir şey verilmedi. Bu para kazanmak için bir dolandırıcılık. Sonunda araba ve şoförle birlikte döndük. Ama bulamadık.” Nedeni fiyaskoyu anlamıyorum,” dedi Kalküta Film Festivali’nden önce Çarşamba gecesi yapılması planlanan bir ses kaydını iptal eden Khan.
Olay, Salı gecesi Khan’ın Ballygunge’de bir şirket şovu yapmasından sonra meydana geldi. Ojha, gece yarısından epey sonra onu Naktala’daki evine bıraktı. Khan’ın görevlisi Vinay Mishra, kişisel menajer Varun Panchal ve tabla oyuncusu Yashwant Vaishnav arabadaydı. Ustad Rashid Khan Academy’nin bölge müdürü Roshan Kumbhakar, “Panchal’ı havaalanına bıraktıktan sonra Chingrighata’da sabah 3:25 civarında Beliaghata trafik polisleri tarafından yakalandık. Ranjit sarhoş araba kullanmakla suçlandı” dedi.
Polis, aracı durdurduğunu ve tıbbi test için CNMCH’ye götürülen sürücüye nefes testi yaptıklarını söyledi. MV Yasası’nın 185. Bölümü uyarınca yargılandı. Ancak Ojha, o gece sarhoş olmadığı konusunda ısrar etti. “Görevdeydim ve VIP araç kullanıyordum. Önce Ustadji’yi bıraktım. Sonra arabayı değiştirip üç misafirimizi sürdüm… Böyle bir sorumluluğu yerine getirirken alkol etkisinde olan olur mu?” dedi. “Hastanenin acil servisinde kan veya idrar testi yapılmadı. Bana parmak izi almam söylendi ve ardından karakola götürüldüm.” Ojha ayrıca, “6.000 Rs yerine kefalet alabileceğimi söyleyen avukatlarını tutmak isteyip istemediğim soruldu. Reddettim ve CCTV görüntüleri istedim” dedi.
Kumbhakar, Khan’ın karısı Joyeeta’yı aradı. “Müdürümüz çok soru sorarsa kendisinin de hapse atılacağı tehdidinde bulunuldu. Nöbetçi ile görüşmek istediğimde karakola gelip onunla konuşmam söylendi.” Böylece kızı Shaona ve Mishra ile gitti. Joyeeta, “Benim hatam, chhoto babu’ya arabamı durdurmanın ardındaki nedeni sormamdı. Beni ona lakap takmakla suçladı. Bana mahkemeler ve yasalar öğretildi ve eğitim geçmişim hakkında sorgulandı.” Araba için bir makbuz istediğinde, sahibinin gelmesi gerektiği söylendi. “Çünkü araba Ustad’da Raşit Hanadı, ziyaret etmek zorunda kaldı. Birkaç kağıt imzalaması istendi. Rashid reddetti ve avukatının görevi devralacağını söyledi” dedi.