Kalküta’da polis kontrolleri ile gece şoförlerine olan talep arttı | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Geceleri alkollü araç kullanma kontrollerinin artması ve vatandaşların direksiyon başında sarhoş olmamaları gerektiğinin farkına varılması nedeniyle şehirde aylar geçtikçe kiralık özel şoförlere talep çok arttı.
Artan sürücü talebine ek olarak, gece saat 22.00’den sonra ücretlerde de keskin bir artış var. Bu, gündüz ve gece kiralamaları arasında önemli bir farkla sonuçlanır ve kullanıcılar genellikle aynı dönem için günlük ücretin iki katından fazla %50 daha fazla ödeme yapar.
Özel bir sürücü genellikle en az altı saatlik bir süre için işe alınır ve bunun için acenteler 400 Rs ile 600 Rs arasında ücret alır. Ancak sürücüyü bırakma zamanı 22:00 olduğunda, fazladan 100 Rs ödemek gerekir. Saat 23:00’ü geçerse, gecelik ücretler normal ödemenin 150 Rs üzerine çıkar. Yayınlanma süresi gece yarısını geçerse, indirim 250 Rs’ye yükseltilecektir.
Sonuç olarak, bir kişi akşam 20.00 civarında bir şoför kiralar ve onu 12.30 civarında bırakırsa, 250 Rs gecelik ücrete ek olarak altı saat için asgari ücreti ödemesi gerekir.
“Gecelik ücret olarak sabit 100 Rs ekstra vardı. Ancak, son aylarda gecelik ücretler arttı ve bu günlerde gündüz ve gece fiyatları arasındaki fark önemli” dedi. Tanmay Chaudhuribir tuz gölü sakini. saugata boseTüm gece süren partilerden dönerken sürücü kiralamaya da başlayan Bhowanipore sakini, sürücü sayısındaki artışın cüzdanını zorladığını söyledi. “Geçen yıl sırf bir iş arkadaşımın veda partisinden döndüğümde bir şişe bira içtiğim için 3.000 Rs para cezası ödemek ve geceyi karakolda geçirmek zorunda kaldım. O zamandan beri bu günlerde hep bir şoför tutuyorum. Kıdemli bir sigorta müdürü olan Bose, “Geceleri sürücüye gidip onu gece yarısından sonra serbest bırakırsam, sonunda 750 Rs ile 850 Rs arasında bir şey ödüyorum” dedi.
Kefaletle cezalandırılan bir suç, alkollü araç kullanma, ilk suç için 2.000 Rs ve ikinci kez 3.000 Rs para cezasına eşittir. Yenilenen polis baskısına yanıt olarak, partiye gidenlerin çoğu özel şoförleri tercih ederken, birkaç restoran ve bar da sarhoş müşterileri eve götürmek için ajans tarafından sağlanan sürücüleri tuttu.
“Geçen yılın Kasım ayından bu yana, özellikle hafta sonları gece şoförlerinin işe alınmasında keskin bir artış oldu. Yıl sonu şenlikleri sırasında ek şoförler kiralamak zorunda kaldım ve şimdi bile havuzdaki sürücülerimin çoğu hafta sonları dolu durumda.” . Araba ve şoför kiralama hizmeti veren Ankit Raaz Eli gitti son dört yıldır Bhowanipore’da. Raaz, altı saat için minimum 500 Rs ve yayın süresi 22:00’yi aşarsa ekstra 100 Rs ve yayın süresi gece yarısını aşarsa 250 Rs ücret alır.
Anup SahaAynı zamanda Behala’da bir sürücü ve araba kiralama işi yürüten, beş saat için 400 Rs, ancak saat 22: 00’den sonra serbest bırakma süresi için 100 Rs, 23: 00’den sonra 150 Rs ve gece yarısından sonra 250 Rs ekstra ücret aldığını söyledi.
“İşimiz o kadar büyük ki, sabit bir maaşla sabit sayıda sürücü tutamayız ve piyasa talebine bağlı olarak serbest çalışanlara güvenemeyiz. Son aylarda talep ve sürücü sayısındaki genel artışa dayalı oran da kesinlikle arttı. .” pazar,” diyor Saha.