Kalküta’daki binada yangın çıktı; itfaiyeciler 50 sakini kurtardı | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA’da karma bir apartmanda çıkan yangında terasta veya evlerde mahsur kalan 50’ye yakın kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. mango şeridi Pazar gecesi Kalküta’nın merkezinde.
İlk alevler saat 20.25 sıralarında eski binanın zemin katındaki merdivenlerin yanındaki sayaç kutusunun yanında görüldü ve kısa sürede yukarı doğru tırmanarak binada oturanları mahsur bırakmaya başladı.
Yangının merdivenleri sarması ve üst katları dumanın sarması üzerine bina sakinleri binadan çıkamaz hale geldi ve büyük çoğunluğu üst katlara koşmaya başladı.

#Kolkata Merkez’de bir konut binasında yangın çıktı. Karada mahsur kalan 40 sakin kurtarıldı… https://t.co/8ZgyUvaf5o

— TOI Kolkata (@TOIKolkata) 1673195477000
“Komşumuz tarafından yangın konusunda uyarıldım ve aşağı inmeye çalıştığımızda tüm merdivenin yandığını gördük. Çıkış yolumuz yoktu ve 11 aylık bebeğimi kollarımda tutarak yukarı koştum” dedi. Nitu Vermabeşinci katta bir sakini.
Ananta Gupta (48) ve dördüncü katta oturan eşi Ritu da yangından kaçarak binadan kaçmaya çalıştı ancak sonunda terasa koşarak yardım çağırmak zorunda kaldı. Gupta, “Korkunçtu. Hayatımda geçirdiğim en korkunç saat,” dedi.
Kısa sürede olay yerine 4 itfaiye aracı sevk edildi ve itfaiye ekipleri alevleri zemin kattan su ile doldurarak alevleri bir saat içinde kontrol altına aldı. Ancak, dumanlar onların hemen yukarı tırmanmalarını engelledi, ancak itfaiyeciler aynı şeyi göze aldılar ve yukarı terasa koştular ve diğerleri, kimsenin mahsur kalmadığından emin olmak için her evi çalmaya başladı.
Kontrol sırasında itfaiye ekiplerinin sedyeyle çıkardığı evinde 70’li yaşlarında yaşlı bir kadın bulundu. TOI onunla konuşmaya çalıştım ama itfaiye onu tıbbi müdahale için götürdüğünde konuşamayacak kadar travma geçirmişti.
“Yangın, zemin kattaki elektrik sayacı kutusundan çıkmış ve daha sonra yukarı doğru büyümüş gibi görünüyor. Ancak, hızla kontrol altına alındı ve neyse ki tüm sakinleri tahliye edebildik ve onları zarar görmeden kurtarabildik. Bir itfaiyeci, “Ne bina sakinlerine ne de itfaiyeye herhangi bir yaralanma olmadı” dedi.