Kalküta’nın otel işletmeciliği grubu için Doha’daki staj dönemi bir fincan neşe getiriyor | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA: Doğru zamanda doğru yerde olmaktan bahsedin. Kalküta’dan birkaç otel yönetimi stajyeri için, bu yıl Doha’da bir otelde yaptıkları staj hayallerini gerçekleştirdi. Onlara birkaç yüksek profilli misafirle tanışma, selamlama ve hizmet etme şansı verdi: FIFA Dünya Kupası Yıldızları.
Doktor Ebu TalhaTOI ile telefonla görüşen , Fransız futbolcular Kylian Mbappé ve Olivier Giroud’ya hizmet edebildiği için çok mutluydu. Talha, “Onları sadece evde televizyonda görmüştüm” dedi. “Çalıştığım otel – Sheraton Grand Doha Resort & Convention Hotel – Al Janoub Stadyumu’na bağlı. Ben burada yemek sorumlusuyum. Sıkı bir futbol fanatiği değilim ama buradaki deneyim beni bir futbol tutkunu yaptı. 14:00-15:00 arası vardiyaları değiştir. Bu, hayatta bir kez karşılaşılabilecek bir deneyim.”
Talha, en mutlu anının otelde yemek yemeye gelen David Beckham’la tanışmak olduğunu söyledi.
Al Janoub stadyumu, Dünya Kupası grup maçlarının altısına ve son 16 turuna ev sahipliği yapacak.
IIHM, Kalküta – öğrencilerin staj yaptığı yer – müdürü Sanjukta Bose, Dünya Kupası’nın Hindistan’daki otel işletmeciliği öğrencilerine Katar’da çalışmak için imrenilecek bir fırsat verdiğini söyledi.
Genç profesyoneller için rüya gerçek oluyor
Bir grup öğrencinin Katar’da bir otelde staj yapmak için gittiği Kalküta IIHM’nin yöneticisi Sanjukta Bose, tekliflerin Haziran-Temmuz-Eylül aylarında gelmeye başladığını söyledi. “Sonuç olarak, Hindistan’dan birkaç yüz öğrenci Katar’da ücretli staj, hatta bazıları iş bulabildi. Kalküta’dan Katar’a 100’e yakın öğrenci gönderebildik” dedi.
Yine Kolkata’dan ikinci sınıf otel işletmeciliği öğrencisi Archita Rakshit şimdi Doha’da. Archita, 24 Kasım İsviçre-Kamerun maçında Al Janoub stadyumundaki medya kafede çalışabildiğini söyledi. “Stadyumdaki atmosfer (Kalküta derbisinden) birkaç seviye daha yüksekti. Bu aynı zamanda uluslararası bir stadyumdaki ilk deneyimimdi. Dolu stadyum ve ilahiler heyecan vericiydi. Aileden uzakta olmak zordu ama bu deneyim her şeye değdi.”
Kolkata’dan bir başka ikinci sınıf öğrencisi olan Faraz Azam da bir futbol fanatiği. “Al Janoub Stadyumu’nun dışındaki bir satış noktası olan Last Mile’da çalışıyorum. Ölümcül bir futbol fanatiği olarak deneyim nefes kesici. Böyle bir olayı kendi gözlerimle görmek sadece bir hayalin gerçekleşmesi. Uzun çalışma saatleri gerçekten çok yorucu gelmiyor çünkü buradaki atmosfer çok heyecan verici” dedi. Faraz, çalışırken Güney Koreli futbolcu Son Heung-min’i gördüğünü söyledi.