Kambala jokeyi Srinivas Gowda mücevher markası için model oldu | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
Mangalur: Kambala jokey Sriniva GowdaBufalo yarışındaki ateşli koşusu ona büyük övgü ve ünlü kısa mesafe koşucusu Usain Bolt ile karşılaştırılmasını kazandıran, kıyıdaki bir mücevher markasının reklamında görünerek marka cirolarının ana ligine girdi.
Abharan Jewelers, 30 yaşındaki Gowda ve onun bufalo Appu’nun yer aldığı marka tanıtım reklamları yaptı. İlginç bir şekilde, Gowda, yakın zamanda ilan edilene ve Mangaluru ile komşu kasabaların silüetlerini süsleyene kadar neyi desteklediğinin farkında değildi. Bunun başka bir fotoğraf çekimi olduğuna safça inandı.

Kambala jokeyi mücevher markasına model oldu

Srinivas Gowda bu sezon beş Kambalada dört altın madalya kazandı ve ‘Veera Kambala’ filminin çekimleriyle meşgul.

Yaklaşık iki yıl önce, Gowda, Usain Bolt ile karşılaştırıldıktan ve bufalo yarışı videosu viral olduktan sonra ülkenin sansasyonu haline geldi. Geleneksel kırsal sporun (Kambala) jokeyi olan o, şimdi poster çocuğu oldu.
Gowda, TOI’ye şunları söyledi: “Çok mutluyum. Abharan Kuyumcular reklam panosunun bu kadar popüler olmasını hiç beklemiyordum. Fotoğraf çekimi altı ay önce gerçekleşti. Benden Kambala mandası Appu ile poz vermem istendi. Bu, muhtemelen bir jokeyin bu fırsatı ilk kez ele geçirmesidir. Popüler bir markanın Kambala ile birlikte mücevherlerini de popülerleştirmeye karar vermesine sevindim. Mandanın sahibi Mijar Prasad Nilaya Shakti Prasad Shetty’dir.”
Gowda bu sezon beş Kambalada dört altın madalya kazandı ve aynı zamanda film için çekim yapmakla meşgul. Veera Kambala. Buffalo sahibi Prasad Shetty şunları söyledi: “Appu’nun da Gowda ile birlikte bir yıldız haline gelmesinden mutluyum. Appu, son beş yılda 75 Kambalada 76 madalya kazandı. Diğer birçok şirket ve ajans, reklam için Gowda’ya başvurdu.
Rama Lakshmana Jodukere Kambala’nın (Mangaluru Kambala olarak da bilinir) organizatörü Kaptan Brijesh Chowta, bu gelişmenin insanların spora olan sevgisini yansıttığını söyledi. “Bu adımı daha fazla şirket takip ederse, spor ve jokeyler için büyük bir destek olur. Hükümet, Kambalas düzenlemeye ve katılımcılara yardım etmeye daha fazla önem vermeli” dedi.
Abharan Jewellers’ın pazarlama müdürü Dinesh Shettigar, fikrin markanın sahipleri olan Sandhya Subhash Kamath ve oğlu Sathvik Kamath tarafından tasarlandığını söyledi. “Gowda en iyi Kambala jokeyi olduğundan ve bu sporun büyük bir takipçi kitlesi olduğundan, yerel tadı almaya karar verdik. Yerel bir çocuğa dikkat çektik ve erkeklerin seçebileceği takı çeşitlerini vurguladık” dedi.