Kendinizi eksik etmeyin, bu sizin vücudunuz, bir fitness eğitmeni egzersiz yapmak isteyenlere tavsiyede bulunuyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Kendi spor salonuna giden yol kolay değildi ama buna değdi ve MF DNES'e verdiğim bir röportajda söylediğim gibi kararında hiçbir şeyi değiştirmeyecekti.

Geçiminizi sağlamak için spor yapmaya ne zaman karar verdiniz?
Yıllardır bu fikir aklımdaydı ama 2008'de jet boks yaparken işe giderken ve her iki seferde de birisine bireysel boks dikeni verdiğimde, bu aktivitenin bir kez gerçekleşmesinin güzel olacağını düşündüm. mm kullanıldı. Bundan keyif aldım ve antrenman yapmak için bana gelen insanları görünce kendimi bu dikenli şeye adamayı deneyeceğimi düşündüm. Ama bir gün dolu dolu yaşayacağım ve o zamanlar hayalini bile kurmadığım kendi matbaama sahip olacağım ve bunun için sonsuza kadar minnettarım.

Miroslav Skla

• 41 yıl önce Cihlav'da doğdu.
  • Integrated Business School'da Girişimcilik okudu.
  • Kendi fitness eğitmeni lisansı. Düzenli olarak sporla ilgili çeşitli kursları tamamlar.
  • Spor deneyimleri arasında crossfit, spor salonunda fitness, boks ve hokey yer alıyor. Asil üyesi olduğu hokey kulübü HC Dukla Jihlava ile işbirliği yapıyor.
  • Tlocvina'yı Jihlava'daki Bezinky İş Merkezi'nde kurdu.
  • Çalışmaları ve spor dersleriyle ilgili bilgilere www.zeuspowerhouse.cz web sitesinden ulaşılabilir.

Crossfit'i boksa ilk başladığınızda mı keşfettiniz?
Crossfit'in kazandığı şey, sporu çeşitlendirmenin ve diğer spor endüstrilerine de uygulanabilecek bir yol olmasıdır. Burada avcı yalnızca sınırlı sayıda egzersiz için değiştirilmez. Onun hakkında sevdiğim şey, avcının gerçekten çok yönlü olması. Ve benim sayemde izolasyonun yanı sıra çalışmayı ve genel direnci de test ettim.

Başlangıçta sadece kiralık mekanlarda crossfit dersleri veriyordunuz, bugün kendi stüdyonuz var ve kendinizi sadece bu spora adamış değilsiniz. Yolculuğunuzu nasıl tarif edersiniz? Peki bugün bunu nasıl algılıyorsunuz? Çalışmanızın sonuçlarından memnun musunuz, yoksa farklı bir şey mi yapardınız?
Yolculuğum muhtemelen bu alanda iş yapmaya başlayan herhangi bir avcının yolculuğuyla aynıydı. Bazen iyi olduğu zamanlar oldu, bazen de kötü olduğu zamanlar oldu. Ama geriye dönüp baktığımda ve bir şekilde değerlendirmem gerektiğinde muhtemelen hiçbir şeyi değiştirmeyeceğim. Kötü zamanlar insanı güçlü kıldığı için, onu olduğu gibi bırakırdım. Birlikte çalıştığım insanların memnuniyeti her zaman en ödüllendiricidir. Ve onların tepkilerine bakılırsa çalışmalarım kesinlikle mantıklı.

Zeus Power House'da nasıl ders alıyorsunuz?
Güç, kondisyon, jimnastik ve benzeri gibi tüm vücudun kapsamlı gelişimi için kullanılan cross antrenmanlarının yanı sıra sizler için Body Form dersimiz var. Esas olarak kadınlar için tasarlanmıştır. Sırtın alt kısmını güçlendirir, aynı zamanda kalçayı, bacakları, elleri yani sorunlu olarak algılanan kadın kısımlarını da güçlendirir. Bu ders m petelkyn Evi'nin yönetimi altında gerçekleştirilmektedir. İlerleyen zamanlarda özel bir diken daha açacağız, şu anda onun somut halini değiştiriyoruz. (smv).

Günümüzde çoğu insan ne kadara mal olduğuna bakıyor, ardından YouTube veya çevrimiçi eğitimlere göre egzersize başlamayı tercih ediyor. Bazen incinmiş, incinmiş hissedersiniz ya da geri bildirim alamadığınız için bu hiç eğlenceli değildir.
Miroslav Sklafitness eğitmeni

Sizce crossfit'i diğer sporlardan ayıran şey nedir?
Daha önce de belirttiğim gibi, bu tür egzersizlerin karmaşık olmasını seviyorum. İnsanlara ayağa kalkmayı, amuda kalkmayı, elleri üzerinde yürümeyi, kas geliştirme yapmayı öğretebiliriz. (editörün notuna göre ileri kuvvet antrenmanı), onu mükemmel bir fiziksel duruma ve benzerlerine kavuşturun. Ancak mesele her zaman sadece birine bir şeyler öğretmek değildir. Yanında sağlık sorunu olan birçok insan çalıştı. Örneğin skolyoz, bel fıtığı, yaralı bir bacak ve ameliyat sonrası komplikasyonlardan muzdaripti. Bu insanlarla bile öyle bir ilerleme kaydettik ki, bugün herhangi bir komplikasyon veya acı olmadan normal şekilde çalışabiliyorlar. Bu bizim için en büyük ödül. Birçok insan için fiziksel durumun yanı sıra zihinsel yön de gelişiyor ve bu da elbette harika.

Başlangıçta boksla uğraştığınız söylendi
Spora küçük bir çocukken hokey oynadığımda başladım. Daha sonra spor salonuna gittim ve klasik spor salonuna ilgi duymaya başladım. 2000 yılında Jihlav'da boks kulübü açılınca 2008 yılına kadar yaptığım boksa başladım. Daha sonra ilk görüşte aşk olan crossfit'i keşfettim. (smv).

Zeus Güç Evi rekabette nasıl öne çıkıyor?
Burada basılanların esas olarak toplulukla ilgili olduğunu söylemeye cüret ediyorum. Ancak bu bir oyundan çok bir spordur. Crossfit sadece bir egzersiz değil, basit bir yaşam tarzıdır. Topluluklara baktığım zaman burada insanlar birbirleriyle evleniyor, birbirlerine güveniyorlar, burada dostluklar kuruluyor, yeni ilişkiler var ve bu zamanda bir avcının bana verebileceği en fazla şey bu. Bir yere spor salonuna gittiğinizde bir sürü insan oluyor ama temelde kimse kimseyi tanımıyor. Vtina egzersiz yapıyor, ardından makinenin başına oturup cep telefonuna bakıyor. Çevrelerinden izole edilirler. Bizde durum farklı; insanlar birlikte buluşuyor, konuşuyor, birlikte takılıyorlar.

Spor yapmak isteyen tam zamanlı bir mahkûma ne tavsiye edersiniz? Örneğin bir kilo vermek ve ayrıca figürünüzü güçlendirmek istiyorsanız hareket ne kadar uygundur?
Kendisine, geçmişi olan, kaliteli bir koç bulmasını tavsiye ederim. Kararına bir ölçüde uyuyor ama temel hareketleri, egzersizleri öğreniyor… Dleit yemek yemeyi çok seviyor. Ve sonucun yüzde sekseni beslenmeniz, yüzde yirmisi dikenin kendisi ve yenilenmesidir. Günümüzde çoğu insan ne kadara mal olduğuna bakıyor, ardından YouTube veya çevrimiçi eğitimlere göre egzersize başlamayı tercih ediyor. Bazen incinmiş, incinmiş hissedersiniz ya da geri bildirim alamadığınız için bu hiç eğlenceli değildir. Bu yüzden tavsiyem açık: Kendinizi hırpalamayın, bu sizin vücudunuz. Ayrıca bırakın insanlar kendilerini eğlendirecek şeylere odaklansınlar. Bu durumda en uzun süre dayanın.