Kızlara özel spor yurdu ertelendi | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
Mangaluru: Aralık ayında hazır olması gereken X grubunda okuyan kızlara özel spor yurdunun çalışmaları ertelendi.
Yetkililere göre, yurdun inşaatı dört ay daha sürecek ve muhtemelen önümüzdeki akademik yılda hizmete girecek. yakın geliyor Mangala Stadyumu.
Ravi Y Nayakmüdür yardımcısı, gençlik güçlendirme ve spor, Dakshina Kannadası, şunları söyledi: “İnşaat çalışmalarının yaklaşık yüzde 50’sini tamamladık. Yağmur nedeniyle ertelendi ve şimdi çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.”
Pansiyon 50 mahkumu barındırma kapasitesine sahip ve projenin maliyeti Rs 1.5 crore.
Nayak, şu anda tüm kızların erkek yurdunda kaldığını da sözlerine ekledi. 16 kız çocuğunun barındığı mevcut yurdun zemin katında onlar için gerekli tüm güvenliğin sağlandığı ayrı bir tesis oluşturulmuştur. Aynı pansiyonda yaşayan yaklaşık 24 erkek var. Geçen eğitim-öğretim yılında 6’sı kız öğrenci yurdunda toplam 27 tutuklu bulunurken, bu eğitim-öğretim yılında bu sayı 16’ya yükseldi.
Bu mahkumlar şehirdeki farklı okullarda okuyor ve sabah ve akşam olmak üzere günde dört saat kendi sporları için eğitiliyor. Pansiyon ücretsiz yemek, konaklama ve ekipman ve eğitim gibi spor tesisleri sunmaktadır.
Kız spor yurdu, biri Mangaluru’da olmak üzere eyalet genelinde 10 ilçede kızlara özel 10 spor yurdunun inşa edileceği son bütçede açıklandı. Nayak, “Yurt devletten herkese açık” dedi.