KMC 28 okulu kapatıyor, diğer okullarla birleştiriyor | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA: tarafından işletilen yirmi sekiz okul Kalküta Belediye Şirketi (KMC) kapatılacak ve en yakın devlet okulları ile birleştirilecektir. 8 Mart’ta KMC’nin eğitim departmanı, ilk aşamada 18 okulun birleştirilmesi için bir duyuru yayınladı, geri kalanı bir sonraki aşamada birleştirilecek.
Mesajda, “KMC, kaynakların verimli yönetimi ve KMC okullarında etkili bir öğrenme-öğrenme ortamı sağlamak için bazı KMC okullarını birleştirmek için bir girişimde bulundu.” Bildiride, okul malzemelerinin, belgelerin taşınması, öğlen yemekleri için tesislerin nakledilmesi, öğretim ve öğretim dışı personelin yer değiştirmesi ve nakli gibi taşınma için gerekli zemin çalışmalarının 18 Mart’a kadar tamamlanacağı belirtiliyor.

kmc

Daha az öğrenci bildiren bazı KMC okulları şimdi daha fazla öğrencisi olan okullarla birleştiriliyor. Öğretmenler ihtiyaca göre dağıtılır. KMC Belediye Başkanı Konsey Üyesi (Eğitim) Sandipan Saha “Asıl amaç kaynakların daha iyi kullanılması. Bu okulları birleştirdikten sonra ihtiyaç duyulan her yere konuşlandıracak kadar öğretmenimiz elimizde olacak.”
KMC, bazı okulların aynı binada iki vardiya halinde çalıştığını tespit etti. Bu okullarda daha az öğrenci var ama her iki vardiya için de aynı sayıda öğretmen var. Bu durumlarda, iki vardiya birleştirilir.
KMC’nin eğitim departmanı, birleştirilmiş okullar için, özellikle iki vardiyanın yürütüldüğü ve velilerle istişare edildikten sonra yeni programların oluşturulduğu yerlerde yeni bir program hazırlayacaktır.
Ayrıca listede kiralık konutlarda faaliyet gösteren bazı okullar da var. Bu binaların bazılarının davaları var ya da binaların durumu iyi değil. Bu vakalara dayanarak, şehir yetkilileri, KMC tarafından yönetilen 242 okuldan öğrencilerin ağırlıklı olarak birinci nesil öğrenciler olduğu 28 okul belirledi. Kalküta’da yaklaşık 16.000 öğrenci bu okullarda eğitim görüyor.
KMC eğitim departmanı, şehirde teknolojiye dayalı öğrenmenin merkezi olacağı model okullar kurarak bu ilkokulları yükseltmeyi planlıyor. Halihazırda iki model okul kuruldu ve yakında 10 tane daha eklenecek.
“Belediye Başkanı Firhad Hakim her zaman e-öğrenmeyi vurgular. Model okullar bu konsepte dayalı olarak geliştirilmiştir. Akıllı sınıfları var ve öğrencilere görsel-işitsel modüller aracılığıyla eğitim veriliyor” diye ekledi Saha.