Kongre, Karnataka Hükümetinin Likör Satın Alma Yaşını Düşürme Önerisini Kınadı| Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

MANGALURU: Kongre, Karnataka hükümetinin yasal içki içme yaşını 21’den 18’e düşürme önerisini kınadı.
Devlet meclisinde muhalefet lider yardımcısı UT Khader Çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçte, kültürden, değerlerden ve güçlü bir ulus inşa etmekten bahseden BJP’nin şimdi gençleri içkiye kolay erişim sağlayarak içki bağımlısı yaptığını söyledi.
Bu bir nesli yok edecek” dedi.
BJP, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak, istihdam yaratacak ve eğitim sistemini güçlendirecek tedbirler almak yerine, gençleri içki içmeye teşvik ediyor. Aileler ve halk buna müsamaha göstermez. Eski bakan, bunun suçlarda da artışa yol açacağını söyledi.
“BJP iyi yönetişim vermeyi bilmiyor ve ülkeye zarar veriyor. Sağlık Bakanı olarak gutka ve kaçak sigara satışını yasaklamak için adımlar attım. Dharmasthala Dharmadikari D. Veerendra Heggade gibi insanlar ve kendi kendine yardım grupları daha iyi bir toplum için rehabilitasyon kampları düzenlerken, hükümet gençleri içki içmeye teşvik ediyor. Yolsuzluğu ve gereksiz harcamaları durdurarak gelir elde etmenin birkaç yolu var” dedi Khader.
Hükümetin içki satın alma yaşını düşürme önerisini derhal geri çekmesini talep etti.