Kongre liderinin Sri Krishna Mutt hakkındaki açıklaması tartışmalara yol açtı | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

MANGALURU: Kongre liderinden bir açıklama mithun raiAynı zamanda Mulki-Moodbidri seçim bölgesinden bir bilet adayı olan , müzik videosu sosyal medyada viral olunca tartışmalara yol açtı. Bölgede toplumsal uyumun hakim olduğunu vurgulayan, Rai çok sayıda örnek verdiğini, Udupi Krishna Mutt’un inşa edileceği yerin Müslüman bir hükümdar tarafından verildiğini söylediğini, bir gazete haberine dayandırarak verdiği ifadede yer aldı.
Rai, “Talihsiz bir olay oldu. İlçede hakim olan toplumsal uyum hakkında vaazlar verdim ve vermeye devam edeceğim. Bu ilçeyi seviyorum ve daha kötüye gittiğini göremem.”
Puthige köyündeki Noorani Mescidi’nin yeni binasının açılışı kapsamında düzenlenen ‘Nammura Masjid Nodabanni’ programının bir parçası olarak ‘sowharda vedike’ye konuk oldum.
Bu toplumsal uyum örneklerini Bappanadu Tapınağı ile bağlantılı olarak verdim. Kavatharu KoragajjaAttur Kilisesi, Kukke SubrahamanyaUllal Darga vb.
Tüm konuşmam toplumsal uyum hakkındaydı. Ne yazık ki, sorun çıkaranlar yalnızca Udupi muttu ile ilgili noktaları atlamış ve düzenlemiştir. Referansım 2017 tarihli bir gazete haberine dayanıyordu” dedi. Rai, programa yaklaşık 20 günlük katılımdan sonra sorunun ortaya çıkmasının garip olduğunu açıkladı.
‘BJP toplumsal uyumu bozarak anketleri kazandı’
“Bunun nedeni, ABD’ye karşı çeşitli protestolar organize etmiş olmamız olabilir. MLA. BJP’nin seçimleri kazanmasının tek yolu, toplumsal uyumu bozmak ve Hindular ile Müslümanları ayırmaktır ve bu şekilde Hinduları bana karşı döndürmeye çalışılmaktadır.
Bu konuda Udupi Papası ile bile görüştüm ve konuşmamın bir rapora dayandığını söyledi. Tek amacım ilçede yüzyıllardır toplumsal ahengin hüküm sürdüğünü vurgulamaktı, biz şimdi kimiz bunu bölelim?” diye konuştu.