Korumacıların görevden alınan başkanı Jihlava'ya dava açıyor. Zorbalığın kurbanı oldum, iddia ediyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Dana Zvodsk, First Lady'si aracılığıyla yaptığı açıklamada, geçersizlik durumunda görevimden atılacağımı söyledi. Ona göre, yatırımcısı şehir olan Masarykovo nmst 21 evinin yeniden inşası sırasında anıt olarak yaptığı eylemlere tepki olarak görevinden alındı.

Masarykovo namst 21'deki tarihi evin restorasyonunun başlamasından sonra, çeşitli hataları yüksek sesle belirtmeye başladığımda köpürmeye başladı. Dana Zvodsk, ancak o zaman oradan hatıra olarak bir şeyler alma çabalarını fark etmeye başladım, diyor.

Geçen Nisan ayında, anıtın imajı ile yatırımcı arasında yeniden inşanın ayrıntıları konusunda yaşanan anlaşmazlık nedeniyle, çatışma bir deniz bisikleti çağrısıyla doruğa ulaştı. Mdich'te Nmstek Martin Latovika, Zvodsk ve onun Jan Klimee Cesedindeki Ulusal Anıt'ta (NP) anma töreni yapan meslektaşlarının bilgisini sorguladı. O sırada NP Tel ayağa kalktı ve bir basın raporunda inşaatçıyı (yani Jihlava şehrini) yasal yükümlülüğe saygısızlık etmekle suçladı.

Nmstek Latovika artık iki vaka arasında herhangi bir bağlantı olduğunu reddediyor. Bay Zvodsk'un görevden alınması, Masarykov namst 21'deki evin yeniden inşası ile ilgili değildir. Bu, ayrı anıtlardan belediye mimarı biçimine dönüşen Belediye Anıtları Koruma Alanının Yenilenmesi Programının iç denetiminden kaynaklanmaktadır. . Etkileyemedim, iç denetime müdahale edemem. Latovika, eğer Bay Zvodsk bunun farklı olduğunu düşünüyorsa, bunun onun hatası olduğunu söyledi.

Sekreter Zmek reddetti

Zvodsk, Masarykovo namst 21'deki ve işyerindeki dönüştürülmüş binanın yeniden inşası ile ilgili olarak şehir yönetiminden baskı uyguladığını iddia ediyor.

Sanki şehrin siyasi temsili spe'yi kontrol eden bir organ olarak değil, onun çalışanları olarak algılıyordu. Örneğin, o binadaki belirli bir soruna ilişkin ciddi bir görüş bildirdik ve belediye, bu ciddi görüşün orada olmayacağı konusunda ısrar etti. Baskı artıyordu ve dayanılmaz hale geldi. İşyerinde her türlü kişisel saldırıya maruz kalmaya başladım, iş yerinde patronluk, zorbalık derken Zvodsk ortaya çıktı.

Belediye başkanının sekreteri Even Zmek bunu reddetti. Böyle bir şeyin olabileceğinin farkında değilim. Rollerimden biri, denetim ve kontrol yoluyla yaptığım işi kontrol etmektir ve bu sadece Bay Zvodsk'u değil, hepsini kontrol etmektir ve eğer herhangi bir müdahale varsa, bunun olmadığını düşünüyorum. olağan, sadece sıradan, dedi Zmek.

Bunlar haksız yere işten atılan bir avcının argümanlarıdır. Jihlava belediyesi sekreteri, benim bakış açıma göre, işten çıkarmanın tamamen konuyla ilgili olduğunu ve denetim sonuçlarına uygun olduğunu ekledi.

Başka bir işyeri teklifi

Zvodsk, Kasım ayı ortasında işten çıkarıldığı günden bugüne kadar çalışamaz durumdaydı. Geçmişte menenjite bağlı bir sağlık sorunum vardı. Zvodsk, uzaklaştırma cezasının ardından zihinsel ve fiziksel olarak çöktüğümü ve o zamandan beri engelli olduğumu söyledi.

Aralık ayının sonunda belediye başkanı aynı departmandaki düzenli bir çalışana başka bir iş teklif etti. Zvodsk teklife yanıt vermedi. Jindich Kadlec, 1 Ocak'ta anma bölümünün yeni başkanı seçildi. Belediye Başkanı Radovan Dank, ülkemizde anma törenlerinde çalıştığını ve ödül kazandığını bildirdi.

Zmek, milletvekili Latovik'in denetim konusunda kendisine herhangi bir baskı uyguladığını reddetti. Bunu anlayabiliyorum. Bir şeyi açıklığa kavuşturmak istersem o da memurların düzgün çalıştığından, kararlarının yapabileceklerinin ötesinde olmadığından veya kötü durumda olmadıklarından emin olmaktı. Zmek, beşinci kurula göre Bay Zvodsk'un bazı prosedürler için orada pek bulunmadığını söyledi.

Denetim, Anıtlar Dairesi'nin idaresinden geçen, anıt onarımları için hibelerin yapıldığı Anıtları Yenileme Fonu ile ilgiliydi. Bir takım önemli eksiklikler ve ihlal edilen düzenlemeler, sözleşmelerde, üretim sübvansiyonlarında ve belgelerde eksiklikler vardı. Zmek, işten çıkarmanın bu nedenle gerçekleştiğini söyledi.

Dikkatime sunulan hataların çoğu, yasal Jihlava şehrinin, Jihlava şehri anıtları koruma alanı topraklarındaki taşınmaz kültürel anıtların veya diğer nesnelerin restorasyonuna yaptığı sözde olağanüstü katkılarla ilgilidir. Ancak Zvodsk, bu PSP'lerin yönetiminin işimin bir parçası olmadığını iddia ediyor.

Nadzen ppad'i yorum yapmadan bıraktı

Avukat Zvodsk Tom Havran, somut olarak nasıl ilerleneceğine dair standardı belirterek, verilen davada hata yapabileceğimi söylüyor. Benzer konularda her zaman olduğu gibi bir iç mevzuat düzenlemesinde hata olduğunu düşünüyorum. ednk bu nedenle ona göre ilerleyemiyor, imzasının veya faturasının bir yerinde yanlış varsa kolaylıkla yakalanabiliyor.

Başbakan nadzen Zvodsk, f stavebnho adu Michal Jarco, vc yorum yapmayı reddetti. Personel sorularıyla ilgili yorumum: yorum yok. Jarco, “Buna karışmak istemiyorum, bu beni aşan bir şey,” dedi.

Zvodsk'u ve Teli'deki Ulusal Anıtı yorum yapmadan bıraktı. NP Tel sözcüsü Ilona Ampapov, bunun Jihlava Şehri Sulh Hakiminin iç meselesi olduğunu ve yorum yapmama izin verilmediğini söyledi.

Anlaşmazlığı mahkeme çözecek. Anlaşmazlığın niteliği, Zvodsk anıtının denetimi durumunda işçilerin eşzamanlı ve kalıcı bakımı kendilerinin yürütmesi durumunda geçerli kanunlardan kaynaklanmaktadır.

Bir tarafta evin inşaatçısı ve sahibinin, yani yasal Jihlava şehrinin, diğer tarafta ise anıtın Jihlava Şehri Sulh Hakimi tarafından gerçekleştirilmesini talihsizlik olarak görüyorum. Avukat Zvodsk Havran bana, durumu basitleştirdiğimde Jihlava'nın aslında kendi başının çaresine baktığını ve bunun genel öğretmenlik yapacak bir durum olmadığını söyledi.