Kou atletik Korely: Sporculara sadece alay etmek ve baştan çıkarmak için değil, daha fazla eğitim verilmeli

YeFu

Global Mod
Global Mod
Sultan papağanları harika bir gruptur! Bu, Jihlav’da yeni bir atletizm departmanının doğmaya başladığı tutuklamadan bu yana doğruydu. Bununla birlikte, iki yılı aşkın bir süredir var olan Korela Spor Takımı, bir gün büyük atletizm sporlarına göz atma vizyonuyla birlikte oynamaya başlayan bir arkadaş grubu olmaktan çok uzaktır.

Artık lise spor haritasında sabit bir yere sahipler ve birlikte ulusal şampiyonluk arayışındalar. Korela’yı kurduğumuzda, çocuklara boş zamanlarını anlamlı bir şekilde geçirmeleri ve spor yapmaları için alternatif bir yol sunmakla kalmayıp, sporun yanı sıra sporla ilgili her şeyle ilgilenen bir departman kurmayı da istedik. Ale Link’e göre, doğru alışkanlıklara, yenilenmeye, kantinlere, gerçekten bir takım olarak işlev görmeye ve davranmaya çok dikkat ediyoruz, ben bir zamanlar en iyi atletlerden biriydim.

Pek çok insan sizi aktif kariyeriniz boyunca tanıyor. Ne okuduğunuzu kısaca anlatır mısınız?
Yedi yaşımdan beri kayak yapıyorum ve bunu erkekler kategorilerinden beri triatlonla birleştiriyorum. Daha sonra triatlon ve duatlon ana sporlarım haline geldi ve dağlık bölgelerde kayak sadece kış antrenmanlarının bir tamamlayıcısı olarak kaldı. Sporu her zaman çok sevdim ve yavaş yavaş bu tempoya alıştım. Gençler kategorilerinden Çek Cumhuriyeti’ni Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında önce sadece duatlonda, ardından da yetişkinler kategorisinde triatlonda temsil etme fırsatı buldum.

Hayalinizdeki spor kariyerinden ne istiyorsunuz?
Uzun süredir spor ortamının içinde olmam sayesinde, takip etmek istediğim birçok deneyim edindim. Performans sporu sadece diken ve ip ya da squat’tan ibaret değildir, birçok yönün birleşimidir. Özenle yerine getirilmesi gereken dikenin yanı sıra genç sporculara bazı alışkanlıkların da öğretilmesi gerekiyor ki sadece performansa değil, üst düzey sporlara da hazırlansınlar.

Sizce hangisi en uzun?
Sporcu yaptığı spora sadece dikenler, baştan çıkarmalar, dikenler rejimi olarak değil kavram olarak bakabilmeli, aynı zamanda yenilenme, beslenme, giyim gibi diğer şeyleri de hesaba katmalıdır. Ama asıl önemli olan, anladığım kadarıyla her şeyin uzun olduğunu anlamak. Eğer bu şekilde bağlayıp kurabilirse performans sporları için iyi önkoşullara sahip olacaktır. Burada bile maaş çok fazla. Bu yüzden spor dünyasının dışına çıkabilmeli, bir süreliğine unutabilmeli, kafasını toparlayabilmeli. Aksi halde motivasyon kaybı riski ortadan kalkar. Bu da bir sporcunun ihtiyacı olan şeydir.

Koşmayı, duatlonu ve triatlonu yaptınız ama sizi atletizme çeken şey neydi?
Atletizm yapan ve yapan tüm çocuklarım aracılığıyla atletizm ve antrenörlüğe girdim. Triatlon antrenmanımın ana kısmı atletik antrenmandı. Dky n benim en güçlü öğrencimdi. Atletizmin zirvesine en yakın olduğum dönem, örneğin dekatloncular Tom Dvok ve Roman Ebrle’nin o dönemde hüküm sürdüğü Dukla Prag’da olduğum dönemdi.

İlk etapta neden Korela Spor Takımı olarak anılıyorsun? Hamamböceği, bu ne anlama geliyor?
Korel için mi? Bunlar ikimizin de karşılaştığı sorunlar. İnsanların onu parçalayıp almaya çalışacakları hissi var. Her şey bölümümüzün kuruluşuna, o yetenekli insanların yepyeni bir spor departmanı kurmaya karar vermesine kadar uzanıyor. Bu fikrin ortaya çıkışı, çocukları nasıl hazırlayacağınız, nasıl büyüyeceğiniz, kendinize göre maksimum verimlilikle nasıl çalışacağınız gibi çeşitli uyaranların sonucuydu. Korela ismi isimlerimizin iki harfinin birleşmesinden oluşmuştur. Farklıydı, ilginçti, ilginçti ve bazen unutulmazdı. Çok geçmeden orijinal kadrodan sadece ikimiz ve Michal Reme kaldık ama tabii ki ismi değiştirmeyi düşünmüyorduk. Ekibimizin bir parçası da onlarla birlikte yolculuk yapan büyük bir uçan papağan olan maskot Elvis’tir. (gülümsemek)

Şu anda ülkenizde kaç çocuk spor yapıyor ve eğitimler nasıl gidiyor?
Çocuk odasında 6-15 yaş arası 50 çocuğumuz var ve toplam 6 eğitmenimiz tarafından bakımları yapılıyor. Yaşlarına göre üç dikenli gruba ayrılırlar ve haftada iki ve dört kez toplanırlar. Jihlava’daki Na Stoupch atletizm stadyumunda sabit spor salonlarımız var, ancak yıl boyunca spor salonları, antrenmanlar, trambolinler, TRX gibi çeşitli spor salonları düzenliyoruz veya belki şehrin gelişimi için anlaşılır bir şekilde spor salonlarına gidiyoruz. Spor salonu. Ayrıca yılda iki kez merkeze gidelim.

Yeni bir len nasıl alınır?
Kitlesel işe alımlar yapmıyoruz, yaptığımız işin farkındalığı ve tavsiye edilen depolar sayesinde depomuz doğal bir şekilde büyüyor. Amacımız büyük bir depoya sahip büyük bir departman değil, belirli niteliklere sahip bir kulüp oluşturmaktır, bu nedenle nicelikten ziyade kişisel yaklaşım ve hizmeti ön planda tutuyoruz. Başvuru sahibi ararsa kimseyi reddetmeyeceğiz, biraz etrafa bakıp birbirimizi tanıyalım. İşbirliği yapsak da yapmasak da ter dökeceğiz. Bana göre bu prosedür her iki taraf için de iyidir.

en çok neyle övünebilirsin?
Önemli olan çocuklarımızın bizimle spor yaparken eğlenmesi, dikenli çalıların ve şelalelerin üzerinde yürümekten, bisiklete binmekten keyif almasıdır. Ve kendine ait büyük bir grup oluştu. Ancak sporcu olduğumuz için bazı belirli koşuları değiştirmem gerekiyor. Geçtiğimiz yıl sporcularımızdan ikisi, Vendy Habermannov ve Marky lapalov, Olomouc’ta düzenlenen çocuk ve gençlik Yaz Olimpiyatları’nda Vysoina Bölgesini temsil etti. Ve beş horoz bölgelerarası yarışmalarda kendilerini gösterdi. Erkekler kategorilerinde ve Vysoin Ligi’nde bölgesel şampiyonalarda düzenli olarak madalya topluyoruz, burada ikinci yıl için iki taftamız bile tüm Vysoin’i kazandı. Ayrıca sizin yerinizde bir yaz sporları yaz kampı düzenlemeyi başarmamızı da acele olarak görüyorum, ancak bu sadece sporcular için değil, aynı zamanda diğer sektörlerden genç sporcular için de geçerli.

Borç kısmında nereye gitmeli, spesifik hedefleriniz var mı?
Spor açısından ise asıl amaç çocukların performansının artmasıdır. Ve ne zaman tekrar spesifik olabiliriz ki, önümüzdeki sezon çocuklar ve gençler için Yaz Olimpiyatları’nda bazı sporcuları ve sizi de ulusal şampiyonada görmek istiyoruz. Aksi takdirde çocukları spor sayesinde ülkede işlevsel bir hayata hazırlamak istiyoruz ki onlar saygılı, çalışmaya istekli, takım olmayı bilsinler.