Kříšťál şimdiden Sigma ile Sparta’yı dört gözle bekliyor. Ama Cihlava’da bittiğine pişman olur.

YeFu

Global Mod
Global Mod
Jihlava’ya veda etmeyi farklı hayal ettin değil mi?
Daha kısa süredir orada olan bir oyuncuyla olsaydı anlarım ama ben çocukluğumdan beri Jihlava’da büyüdüm, bu yüzden bu şekilde yollarımızı ayırmak zorunda olmamız donuyor. Ama hiçbir şey yapılamaz. Geçen sonbaharda Olomouc’ta oynama ihtimalim vardı, tereddüt etmedim, bu şansı değerlendirmek istedim. Zaten kışın gelmem planlanmıştı, ne yazık ki olmadı, bu yüzden şimdiye kadar bekledim ve sonunda buradayım.

En azından hazırlıkların başında Jihlava’nın seni serbest bırakmadığına pişman oldun mu?
Tabii ki üzgünüm, iki haftadır burada olabilirdim. Ancak bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok, artık oyuncuya değil, yönetime, nasıl karşılanacağına bağlı. Hazırlıklı gelmek ve koçlara açık olmak için antrenmana devam ettim.

Antrenör Jílek ile iletişim nasıldı?
Zordu. Ama Jihlava’da yeni bir koç var, David Oulehla ve bana tamamen uyum sağladı, birbirimizi çocukluktan beri tanıyoruz. Bana bir sorun çıkarmadı, beni antrenmanlara götürdü. Bay Jílek ve ben normal antrenman yaptığımı bildirdik.

Ekstra bir şey yapmak zorunda kaldın mı?
Hazırlığın başından beri buraya gelmeyi beklediğim için koşu planını Sigma ile yaptım. Ama özel bir şey almadım. Ekstra bir şey yapıp yapmaması oyuncuya kalmıştır.

Ve Sigma’daki ilk gün Banská Bystrica ile hazırlık maçına çıktınız.
Beklentileri karşıladı, sonunda oynayabildim. İlk başlarda biraz nefes alma sorunu yaşadım ama sonra alıştım. Sonraki maçları sabırsızlıkla bekliyorum.

Yeni takım arkadaşlarının isimleriyle ilgili sorun yaşadınız mı?
Çocuklara baktırdım. Buraya gideceğimi bildiğim için maçları izledim. Ben çoğunlukla 99 yılımı biliyorum – Tonda Růsek, Ondra Zmrzlý, Pavel Zifčák. Jihlava’da Honza Fortelný ile tanıştım.

Sigma’ya hangi hırslarla gidiyorsunuz?
Bir yer için mücadele etmek ve mümkün olduğunca çok oynamak istiyorum. Biri taşınmak istiyor. 2. lig ile 1. lig arasında büyük fark var.

Rol modeliniz kimdi? Theo Gebre Selassie?
Söylemesi zor. Masopust hâlâ Cihlava’daydı, yani muhtemelen oydu. Uzattı. Theo da Jihlava’da o kadar uzun süre kalmamış olsa da tanıdık bir sima.

Savunmanın sağ tarafında kendinizi daha iyi hissediyor musunuz?
Evet ama doğru stoperden başlamak gerektiğinde benim için sorun olmadı. Maçı kazanmak için çocuklara mümkün olduğunca yardım etmeye çalışıyorum.

Jihlavský Vojtěch Křišťál (solda), Zbrojovce Brno ile MOL Kupası maçında.

Sigma’da defansın sağ tarafı Juraj Chvátal’a ait. Rekabeti nasıl algılıyorsunuz?
Bence harika olacak. Sonunda rekabet gelecek ve birbirimizi zorlayabilmemiz ikimize de yardımcı olacak. Sadece olumlu alıyorum.

Ligde en çok neyi dört gözle bekliyorsunuz?
Şimdi çoğunlukla yeni kabin için, çocuklar. Bence harikalar. Ve Sparta’daki ilk turda, hemen böyle bir stadyumda olmak da harika. Harika bir atmosfer olacak. Her oyuncu dört gözle bekler. Gerçekleşen küçük bir rüya.