Mangalore Üniversitesi: Mu’nun fahri derecelerini alacak üç kişi | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

Mangalur: Mangalore Üniversitesi 15 Mart Çarşamba günü yapılması planlanan 41. Davet Töreninde üç önemli kişiye fahri dereceler verecek.
Mangalore Üniversitesi’nin muhteşem rektörü PS Yadapadithaya, toplantıda onur ödülü alacak üç kişinin isimlerinin Salı günü özel bir sendika toplantısında onaylandığını söyledi.
Fahri doktora verilen kişiler şunlardır: İngiliz mono (eğitim ve sosyal hizmet), G Ramakrishna Achar (tarım, eğitim ve sosyal hizmet) ve MB Puranik (eğitim ve sosyal hizmetler). Karnataka Valisi ve Üniversite Rektörü tarafından fahri olarak ödüllendirilecekler, Thaawarch ve Gehlotgörüşme sırasında.
“İngiltere Pazartesi Mangaluru’daki Kanachur Group of Industries’in kurucusu ve yöneticisidir. Ayrıca 2002 yılında Kanachur Genel Eğitim Akademisi’ni kurdu.
Akademi, yerel halka, özellikle kadınlara ve imkanları kısıtlı kişilere kaliteli eğitim vermektedir. Monu, sosyal ve dini alanlarda önemli katkılarda bulunmuştur. Ticari girişimleri bölgedeki birçok kişiye istihdam sağlamıştır.
Mütevazi başlangıçlardan doğan Ramakrishna Achar’ın hayatı birçok kişiye ilham kaynağı oldu. Mali sıkıntıya rağmen teknik bilgisini CFTRI, Mysuru aracılığıyla geliştirdi. O andan itibaren bir daha arkasına bakmadı.
Profesyonel hayatına sadece 25.000 Rs sermaye ile bir ahırda başlamasına rağmen, çok çalıştı ve bugün tarım, su yönetimi ve kanalizasyon arıtma alanlarında dalgalar yaratan, yıllık 250 Rs ciro üreten ve 100’den fazla kişiyi istihdam eden bir imalat şirketinin sahibi. Vasıflı, yarı vasıflı ve vasıfsız segmentlerde 3.000 kişi. Rs 100 crore’a yakın bir altyapı inşa etti.
MB Puranik bir eğitimci, girişimci, sosyal hizmet uzmanı ve politikacıdır. Botanik profesörü olarak eğitimi tutkusu haline getirdi. Toplumdaki birçok sorunun gençlere eğitim ve çalışma sağlanarak çözülebileceğini fark etti. Son otuz yılda, dört farklı kampüste 10 kurumu başarıyla inşa etti.