Mangaluru: Kafesteki dişi veteriner, Mangaluru’da 2 saatlik operasyonda leoparı 25 fitlik çukurdan kurtardı | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

MANGALURU: Bir tüfek, oklar ve bir yığın cesur ruhla donanmış bir dişi veteriner, 25 fit derinliğindeki bir çukura indirilmiş bir kafeste oturdu, 36 saat boyunca kapana kısılmış bir leoparı uyuşturdu ve dramatik bir şekilde hayvanı aynı kafese çekti. -kişi kurtarma Pazar günü Dakshina Kannada bölgesinde saatlerce.
Olay, Mangaluru’ya yaklaşık 35 km uzaklıktaki Kateel yakınlarındaki Niddodi’de bir evin yakınında meydana geldi. Ormancılık departmanı, iki gün boyunca birkaç denemeden sonra bir yaşındaki leoparı kurtaramayınca, Mangaluru’daki bir vahşi yaşam kurtarma ve araştırma merkezi olan Chitte Pilli’nin yardımına başvurdu.
Chitte Pilli’nin kurtarma ekibi, veteriner çift Dr. Meghana Pemmaiah ve Dr. Yashaswi Naravi ve uzmanlar Prithvi Salyan Ve Nafisa Kousar.
Dr. 31 yaşındaki Meghana, işin tehlikelerinin gayet iyi farkındaydı ve “adrenalin patlaması nedeniyle” dalmaya karar verdi.
Veteriner TOI’ye şunları söyledi: “Pek çok faktörü göz önünde bulundurmak zorundaydık: leopar yaklaşık iki gündür aç ve susuz kalmıştı; onu yukarıdan net bir şekilde göremedik; ormancılık departmanı onu merdivenlerle ve bir elektrikli süpürgeyle kurtarmaya çalıştı. daha da önemlisi, leopar rahat bir yerdeydi ve dışarı çıkmak istemiyordu.”
Dr. Meghana, kafesin yeterince güvenli olduğundan ve leoparın ona saldıramayacağından emin olduğunu söyledi. “Tek bir şansımız olduğunu biliyorduk. Kafes indirildiğinde, leoparın ateş etmek için iyi bir konumda olduğu için şanslı olduğumu fark ettim. Homurdanmasına rağmen hemen mermiyi doldurdum ve ilk atışa gittim. Yine şanslıydım. leoparın sonraki 15 dakika içinde sersemletildiğini.”
Elde edilenler işin sadece bir parçasıydı. Sonra leoparı kafese sürüklemeye çalıştı. “Başarısız olduğumda yerel bir genç aşağı indi ve leoparı kafese sokmama yardım etti. O geri gittikten sonra leoparla birlikte kuyudan kafese çekildim. Onu ilk denememize aldığımız için iyi hissettirdi.” ve orman yetkilileri ve yerel halk ile iyi koordine edilmiş bir çabaydı.”
Kocası Dr. Yashaswi, TOI’ye orman yönetiminin Pazar günü sabah 9:30 civarında kurtarma merkezini aradığını söyledi. Departman ateş edecek silahlara sahipti ve tüm düzenlemeleri yaptı. “Leopar saldırgandı ve suyu dışarı pompalamaya çalışıldığında saldırmaya çalıştı” diye ekledi.