Mangaluru: Mangaluru İşadamı Ebeveynlerin Anısına Cami İnşa Etti | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

MANGALURU: Dakshina Kannada bölgesindeki Sullia’da bir NRI girişimcisi, ailesinin sevgisini ve saygısını anmak için Körfez ülkelerine özgü bir tarzda bir toplum merkezi ve cami inşa etti. İki kata yayılan 7.000 metrekarelik tesis Pazar günü açıldı.
Muhammed Yunus Hassan dedi ki Mescidi Hajira Hassan ailesinin anısına Sullia Eğitim ve Yardım Vakfı’na (SECT) ait arazi üzerine inşa edilmiştir. Hasan ve Hacira. Chikkamagaluru’nun Tarikere taluk’undan Mangaluru’ya yerleşmiş, Suudi Arabistan ve Bahreyn’de iş yürütüyor.
TOI’ye, “Cami inşa etmek bir zenginlik gösterisi değil, ebeveynlere, özellikle de anne ve oğula karşı koşulsuz sevginin bir ifadesidir” dedi. “Genç nesle anne babanızı sevmeniz gerektiği mesajını vermeye çalışıyorum. Annem ve babamı kaybettiğimde onların anısına bir cami adamak istedim. Sullia’daki bu ihtiyacı gidermek için inisiyatif aldım.” dedi annesini kaybeden Yunus Hacira 2020’de ve yirmi yıl önce babası Hassan.
SECT mütevellisi Ashraf Adarsh, ayrıca bir Arapça çalışma merkezi, kütüphane ve aile danışma merkezi kurma önerisi olduğunu söyledi.
Projeyi tasarlayan, planlayan ve yürüten Deal Group’un kurucusu ve genel müdürü Asif Ahmed, “Yunus bir hayırsever. Team B-Human’ın mütevellisi olarak, özellikle hasta ve ödeme yapamayanlar olmak üzere birçok kişiye yardım ediyor. hastane faturaları.”