Mangaluru: Yaş tartışılacak bir sorun değil: Eshwarappa | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

Mangaluru: Eski başbakan yardımcısı ve BJP lideri KS Eshwarappa, partinin hiçbir zaman 75 yaş üstü kişilerin seçimlere katılmaması gerektiğini söylemediğini iddia etti.
BJP’nin bir parçası olarak Mangaluru’da bulunan Eshwarappa, yaşı nedeniyle yaklaşan parlamento seçimlerine katılma şansı bulamayabilir. Vijayasankalpa Yatra Pazartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, “Ben MLA olsam da olmasam da BJP 150 sandalye kazanarak bir sonraki hükümeti kuracak” dedi.
74 yaşındaki BJP lideri, kendisine yönelik yolsuzluk iddialarının yanı sıra BJP’nin 75 yaş üstü olanlar hariç birkaç görevdeki MLA’yı düşürmeyi düşünmesinin ardından, partinin hiçbir yerde biletleri kabul etmeyeceğini söylemediğini söyledi. 75 yaşını aşmış olanlar. Horatti 77 yaşında. Partiye kabul edildi ve yasama konseyinin başkanı oldu. İnsanlar partimizin 75 yaş üstü seçmediğini sanıyorlar ama BJP tüzüğünde bu yok. Katılmamı isterlerse, katılırım. Millete hizmet için milletvekili olmama gerek yok” dedi. Ayrıca BJP’nin 224 montaj segmentinin tamamında bir anket yürüttüğünü söyledi. “Kazanılabilirlik ve parti ideolojisine bağlılık gibi bazı kriterlere dayanarak, merkezi liderler adaylara karar verecek” dedi.
Eshwarappa, oğlunun bilet alma şansı üzerine, “O cennetten mi indi?” Parti bileti bana veya oğluma verebilir. Partinin bir aileye iki bilet vermeyeceğini duydum.”
Eshwarappa, Siddaramaiah hükümetini 56 dolandırıcılığa karışmakla suçlayarak Kongre’ye saldırısına devam etti. “Pandemi ve sel nedeniyle hiçbir şey yapamadık. Er ya da geç onları ifşa edip parmaklıklar ardına göndereceğiz. Arkavathy düzen dolandırıcılığına ilişkin bir soruşturma, Siddaramaiah’ın 8.000 Rs crore yağmaladığını ortaya çıkardı. Aldatmacalarını örtbas etmek için bize asılsız ithamlarda bulunuyorlar” dedi.