Manipur, Noney’de okul otobüsü devrildiğinde 5 öğrenci öldü, 20’den fazla kişi yaralandı | Haberler

YeFu

Global Mod
Global Mod
IMPHAL: Polis, Çarşamba günü Manipur’un Noney bölgesinde bir çalışma gezisinde onları taşıyan bir okul otobüsünün alabora olması sonucu çoğu kız en az beş öğrenci öldü ve 20’den fazla öğrenci yaralandı.
Kaza, başkent Imphal’a yaklaşık 55 kilometre uzaklıktaki tepe ilçesine bağlı Longsai bölgesi yakınlarında meydana geldi.
Polis, öğrencilerin Thambalnu Yüksek Ortaokulundan olduklarını ve iki otobüste, Noney bölgesindeki Khoupum’a yıllık okul gezisinde olduklarını söyledi.
Polis, öğrencilerin içinde bulunduğu otobüsün sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine devrildiğini söyledi.

Bugün Old Cachar Road’da okul çocuklarını taşıyan bir otobüsün kaza yaptığını duyunca derinden üzüldüm. SDRF, ben… https://t.co/1BEMtaZcWl

— N. Biren Singh (@NBirenSingh) 1671613104000
“Bugün Old Cachar Road’da okul çocuklarını taşıyan bir otobüsün kaza geçirdiğini duyduğuma çok üzüldüm. SDRF, sağlık ekibi ve MLA’lar kurtarma operasyonunu koordine etmek için bölgeye koştu. Manipur Başbakanı N Biren Singh, otobüsteki herkesin güvenliği için dua ediyor.