MEBBİS nedir ne işe yarar ?

Tüyap

Global Mod
Global Mod
MEBBIS nedir ne ise yarar?

Milli Egitim Bakanlgnn (MEB) tarafndan gelistirilen Milli Egitim Bakanlg Bilisim Sistemi (MEBBIS), resmi mulkiyetinde bulunan tum okullarn ogrenci, ogretmen, personel ve idari kadrolarnn her alanda isleyislerini duzenlemek ve denetlemek icin tasarlanms bir bilisim sistemidir. MEBBIS, mulkiyetinde bulunan okullara ogretim ve idari prosedurlerinin duzenli bir sekilde izlenmesini saglamak amacyla tasarlanmstr. MEBBIS'in temel amac, okullarn ogrenci, ogretmen, personel ve idari kadrolarnn her alanda isleyislerini duzenlemek, denetlemek ve ogretim ve idari yonetimin daha etkin ve verimli hale getirilmesi icin gerekli olan bilgi sistemleri ve teknolojilerinin kullanmn saglamaktr.

MEBBIS'in Ozellikleri
MEBBIS, okullara kendi icinde barndrdg ozellikleriyle birlikte, gunumuz ve gelecek icin ogretim ve idari yonetim islemlerinin daha verimli hale getirilmesini saglamak amacyla tasarlanmstr. Ozellikleri sunlardr:

Ogrenci, ogretmen, personel ve idari kadrolarnn her alanda isleyislerinin duzenlenmesi - MEBBIS, ogrenci, ogretmen, personel ve idari kadrolarnn her alanda isleyislerinin duzenlenmesini ve denetlenmesini saglamak amacyla tasarlanmstr.

Ogretim ve idari yonetimin daha etkin ve verimli hale getirilmesi - MEBBIS, ogretim ve idari yonetimin daha etkin ve verimli hale getirilmesi icin gerekli olan bilgi sistemleri ve teknolojilerinin kullanmn saglamak amacyla tasarlanmstr.

Okullarn daha etkin ve kolay bir sekilde yonetilmesi - MEBBIS, okullarn daha etkin ve kolay bir sekilde yonetilmesi icin tasarlanmstr. MEBBIS, veri tabanlar, ogrenci bilgi sistemleri, ogretim ve idari personel sistemleri, ogrenci ogretim sistemleri gibi cesitli ozellikleriyle donatlmstr.

MEBBIS'in Faydalar
MEBBIS, ogretim ve idari islemlerin daha verimli hale getirilmesi ve okullarn daha etkin ve kolay bir sekilde yonetilmesi icin tasarlanmstr.