M’lurean bir ilk olarak amatör radyo için benzersiz Yagi anteni kuruyor | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
MANGALURU: Elektrik mühendisi Ramachandra Bhat KoodurHindistan’ın en iyi amatör radyo istasyonlarından birini Kavoor’da inşa eden kişi, kısa bir süre önce 28 metrelik bir kuleye yüksek performanslı bir Yagi anteni, döndürücülü yönlü bir anten yerleştirdi.
Çağrı kodu VU2RCT olan Koodur, “Bu muhtemelen Hindistan’ın bir numaralı amatör radyo istasyonudur” dedi. Otuz yılı aşkın bir süre önce radyo amatörleriyle hobi olarak başladı.

İlk olarak, M'lurean amatör radyo için benzersiz bir Yagi anteni kuruyor

28 metrelik bir kuleye yüksek performanslı bir Yagi anteni kurdu.

Amatör veya amatör radyo, kendi kendine eğitim, elektronik ve iletişimde bilimsel deneyler ve afet yardımı amacıyla popüler bir hobidir.
“Amatör radyoculukta aktif olarak çok iyi bir alıcı, verici ve anten sistemine sahip olmayı hayal ettim. Küçük bir istasyon kurulumuyla başladım ve yıllar içinde geliştirmeye devam ettim. Farklı atanmış frekans bantlarında bir dizi çoklu rezonans elemanından oluşan yönlü bir anten olan Yagi’de karar kıldım. Nitelikli bir yapı mühendisinin teknik rehberliğinde 90 fit yüksekliğinde sağlam bir kule inşa ettim. Kule ve anten 24 Kasım’da kuruldu” dedi.
Yüksek frekanslı bir antene ek olarak, Koodur ayrıca son teknoloji, gelişmiş amatör radyo alıcı-vericisine sahiptir. Bhat, 230’dan fazla ülkeden üyelerle iletişim onayları yaptığını ve küresel elektronik aracılığıyla toplanan 5.000’den fazla karta sahip olduğunu söyledi. QSL kart değişimi.
Mangalore amatör radyo kulübü Devlet Başkanı Vishnumurthy SGVU2VTI ve Mors alfabesi uzmanı çağrı işaretiyle giden , şehirde 100’den fazla ruhsat sahibi, yaklaşık 20-30 aktif üyesi olan aktif bir jambon topluluğu olduğunu söyledi. “Ayrıca, katılımcıların belirlenmiş bir arama alanında gizlenmiş bir veya daha fazla radyo vericisini bulmak için radyo yönü bulma tekniklerini kullandıkları bir etkinlik olan tilki veya verici avcılığı da düzenliyoruz. Kurumsal, dini, politik ve kaba içerik dışında her şey gönderilebilir. Ham radyo, cep telefonları ve diğer geleneksel iletişim araçları arızalandığında genellikle bir acil durum iletişim aracı olarak kullanılır. Kaymakamlık her an hizmetlerimizde ısrar edebilir” dedi.