MRG Grubu 2,5 Rs mali yardım dağıttı | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
MANGALURU: Başkanı K Prakash Shetty liderliğindeki MRG Group, yönetimindeki yaklaşık 1.400 muhtaç aileye 2.50 Rs değerinde mali yardım dağıtacak. Asha Prakash Shetty Sahaya Hasta Yojane 25 Aralık’ta bir etkinlikte.
K Prakash Shetty, Perşembe günü gazetecilere verdiği demeçte, yardımdan yararlananların, yardımın yalnızca ihtiyacı olanlara gitmesini sağlamak için kapsamlı araştırmalardan sonra seçildiğini söyledi.
“Yardım başvuruları tarafımıza ulaştıktan sonra, Yardım eli düzenlemesi, yardım arayanların evlerini fiziksel olarak ziyaret eden yerel kuruluşlar aracılığıyla izlendiler. Ancak acil yardıma ihtiyaçları olduğunu teyit ettikten sonra seçildiler” dedi.
Sosyal hizmetler ve hizmet faaliyetlerinde bulunan kuruluşlar da yardım için seçilmiştir. Yardım, kast ve din gözetmeksizin dağıtılır. Yararlanıcılar her köyden seçildi Dakshina Kannadası, Udupi, Kasaragod bölgesi. Yararlanıcılar, tıbbi yardım için Aadhaar kartıÖğrenciler sınav notlarına ve mali durumlarına göre seçildiğinden sağlık raporu ve banka kartı defteri arandı.
2.500’den fazla yardım talebi alındı. Seçilen yararlanıcılar, 10.000 Rs ile 5 lakh Rs arasında değişen mali yardım alacaklar.