Mu’da Öğretmen Alımları Ertelendi | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
MANGALURU: Mangalore Üniversitesi’ndeki (MU) boş lisansüstü ve lisansüstü öğretim pozisyonları için işe alım, idari nedenlerle ertelendi. Ancak gelen yeni güncellemelere göre muhtemelen Aralık ayının sonundan itibaren başlayacak” dedi. Not; Yadapadithayarektör yardımcısı
Son on yılda herhangi bir fakülteyi kadrolu pozisyonlar için işe almayan MU, kıdemli fakültelerin çoğu emekli olduğu için ciddi bir öğretim kadrosu sıkıntısı ile karşı karşıya. Tüm bu boş pozisyonlar, Mangalagangothri kampüsündeki PG kurslarının bazılarını tam olarak veren misafir öğretim görevlileri ile doludur.
MU, 96 boş RUG ve PG pozisyonunu doldurmak istiyor. “Bu kadroları ağustos ayından itibaren doldurmamız gerekiyordu ancak çeşitli sebeplerden dolayı ertelendi. Birkaç gün önce eyalet hükümetinin finans departmanından onay aldık ve valinin nihai onayını bekliyorduk. Bu temizlendikten sonra, süreç mümkün olan en kısa sürede başlayacaktır. Yadapadithaya, her şey yolunda giderse, boş kadrolar Ocak ayında doldurulacak” dedi.
Yadapadithaya, tüm devlet üniversitelerinde boş kontenjan olduğu için eyalet hükümeti ve valinin tüm üniversitelerden ortak bir tüzük sunarak birlikte onaylanmasını istediğini ancak bazı üniversitelerin bunu ertelediğini söyledi.
Bu bütün planı alt üst etti, dedi. Yardımcı doçentlik seçiminin Karnataka Sınav Kurumu tarafından yapılacağını, geri kalan doçentlik ve profesörlük kadrolarının seçiminin ise artık sürecin bir an önce onaylanmasını umuyoruz” dedi. MU tarafından
MU boş öğretmenlik pozisyonlarını doldurabilse de, yaklaşık 250 öğretmenlik dışı pozisyon için işe alma konusunda ilerleme kaydedilmemiştir. Yadapadithaya, “Hükümet bazı kategori işlevlerini yerine getirebilir, ancak bu konuda netlik yok.” Dedi.
10 günde SAHTE sonuç
MÜ’nün NEP müfredatı kapsamında yapılan sınavların sonuçlarını açıklayıp açıklamayacağının sorulması üzerine Yadapadithaya, gelen iletişime göre şunları söyledi: PL Dharmakayıt memuru (değerlendirme), sonuçlar 10 gün içinde açıklanacaktır.