NDRF, Batı Bengal’in yedi bitişik bölgesi olan Kolkata’da mega fırtına, kasırga kurtarma tatbikatı yürütüyor | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA: Devletin son yıllarda düzenli olarak tanık olduğu kuzeybatı ve siklonik fırtınaların yaklaşmakta olan sezonuna hazırlanan Ulusal Afet Yönetim Otoritesi ve Batı Bengal Eyalet Afet Yönetim Otoritesi eş zamanlı olarak Batı’nın sekiz ilçesinde eyalet düzeyinde bir mega simülasyon tatbikatı gerçekleştirdi. Perşembe günü Bingöl.

2_ED

Mega sahte tatbikat, Batı Bengal’deki çeşitli afet departmanlarını/kuruluşlarını ve ayrıca Ordu ve Merkez Polisi tek bir platformda bir araya getirdi.
“Bu ortak tatbikat, özellikle yaklaşan afetlerle başa çıkmak için hazırlığı test etmek ve afet yönetimi kapasitesini geliştirmek amacıyla gerçekleştirildi. Ulusal Afet Müdahale Gücü, tüm ekiplerin afet sırasında yardım ve kurtarma operasyonlarında teknik uzmanlık ve yardım sağladığını söyledi.NDRF) sözcüsü.

3_ED

Tatbikat Kolkata, Howrah, South 24 parganas, North 24 parganas, Hooghly, Nadia, East Midnapore ve West Midnapore’da şiddetli bir siklonik fırtınadan kaynaklanan ve çeşitli afet kurtarma organizasyonlarının ortak müdahalesini gerektiren bir felaket temelinde gerçekleştirildi.

4_ED

NDRF, bu ortak tatbikat için eyaletin sekiz bölgesinin tamamında 300’den fazla eğitimli kurtarıcıdan oluşan birkaç ekip görevlendirdi.
Ekipler, gerçek bir felaket durumunda etkili yardım ve kurtarma sağlamak için en son teknoloji ve ekipmanla donatıldı.

5_ED

Ekipler, arama kurtarma operasyonlarını yürütme, insanları tahliye etme, tıbbi yardım sağlama ve afet zamanlarında kritik altyapıyı eski haline getirme konusundaki uzmanlıklarını sergilediler.
Ayrıca NDRF ekipleri, çöken yapı kurbanlarının kurtarma operasyonlarını, siklonların neden olduğu kimyasal felaketleri ve çeşitli halatlı kurtarma tekniklerini gösterdi.