NEET PG Ertelendi: Mangalore Neet PG Adayları Korku Testi Ertelenebilir | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

MANGALURU: NEET-PG adayları, giriş sınavının olası ertelenmesinden endişe duyuyorlar. Mevcut zaman çizelgesine göre, NEET-MDS’nin 1 Mart’ta ve NEET-PG’nin 5 Mart’ta yapılması planlanıyor.
Ancak, NEET PG’nin iki aylık ertelenmesine yönelik Yargıtay savunması, Cuma günü yüksek mahkeme tarafından dinlenecek. Planlanan sınavlar öncesinde yaşanan gelişmeler adayları tedirgin etti.
“NEET-PG’ye bir yıldır hazırlanıyorum. Her gün yedi ila sekiz saatimi çalışmalara ve koçluğa harcıyorum. NEET-PG’nin bu yıl duyurulmasından bu yana bir kafa karışıklığı var. Başlangıçta bize şu anda staj yapmakta olan adayların teste katılmaya uygun olmadığı söylendi.
Ancak protestonun ardından değişikliklere gidildi ve şimdi de testin olası ertelenmesi gündeme geldi. Hazırlıkta elimden geleni yaptım. DAMS öğrencisi Mangaluru, sınav ertelenirse performansım kesinlikle etkilenecek” dedi.
NEET-PG’ye hazırlanan bir başka aday, sınava sadece birkaç gün kaldığını sözlerine ekledi. “Hiçbir şeyi kontrol edemeyeceğimizi biliyoruz. Sınav ertelenir mi ertelenmez mi diye düşünmeden sadece derslerime konsantre oluyorum” dedi.
Bazıları ertelemek istiyor
BDS ve MBBS stajlarını yeni tamamlayan öğrencilerin bir kısmı erteleme taraftarıydı. “Staj saatlerimizin ardından NEET-PG’ye hazırlanıyoruz. Testin iki veya üç ay uzatılmasını istemenin çeşitli nedenleri vardır.
Test Mart ayında yapılırsa, danışmanlık Eylül’e kadar başlamaz ve PG kabulü Aralık veya Ocak’ta olur. Sınav, rehberlik ve kabul arasında büyük bir boşluk var. Testteki gecikme farkı daraltacaktır,” dedi BDS’yi yakın zamanda tamamlayan adaylardan biri.
“Sınav ile kabul arasında bir boşluk olduğu için, bir işe girip girmemem konusunda kafa karışıklığı var ve bir iş seçersem ve NEET-PG’yi serbest bırakarak bir koltuk alırsam, hemen ayrılamaz mıyım? çünkü tüm işler sözleşmeye dayalıdır.
Diğer korkum ise, bir işim olmazsa ve bir koltuk bulamazsam koca bir yılı boşa harcayacağım. Ulusal Muayene Kurulu testi Mart ayında yaparsa, danışmanlığa erken başlamayı düşünmeliler” dedi.