Neveselho’nun Anıları: Kalp avcısı, yenilikçi. Heykeli bile sallar

YeFu

Global Mod
Global Mod
Misafirperver olmayan bir vitel altındaydı. Bir öğretmen olarak, yedinci sabah spor haftasında çocukları Jihlav na Skalka’da yüzmeye yönlendirdiğimde, oradaki kuyudan gelen soğuk suyla yıkandığını ve eski koçu Jihlav efsanesi Dukly Ji Holk’u hatırlayarak gülümsediğini hatırlıyorum. Ona her zaman şöyle derdim: Tanrı aşkına, Standa, burada ne yapıyorsun? Mecbur olmasam bile spm’ye giderdim. Ve sadece gülümsemeye devam etti.

Stanislav Nevesel. Jihlav’daki Horck kış stadyumundaki anma yeri.

Stanislav Nevesel’in kilisesi 1936’da Tebon yakınlarındaki küçük Bilice köyünde kuruldu. Diğerlerinde göletin kendisidir, orada kışlar aylarca sürerdi. Ve pek çok röportajından birinde, bisiklet pek kullanılmadığı için, çünkü altında kömür boşlukları vardı, bu yüzden çocuklar ve ben sabahtan akşama kadar buzun üzerindeydik, dedi.

Aynı anda kükredi ve dikenlendi

Ama gerçek hokeye çok sonra geçti. Ve geleceğini de düşündüğü için 1964 yılında mezun olduğu Beden Eğitimi ve Spor Fakültesi’nde okumaya karar verdi.

İşte o zaman koç Pitner, oynamam ve aynı zamanda asistanı olmam için beni Jihlava’ya çağırdı. Yani yenersem tutuklanmalarını hatırlayarak devam etti.

Ve Stanislav Nevesel sadece öne çıkmakla kalmadı, aynı zamanda o sırada Jihlava hokey oyuncularının eğitimine yeni modern Trninkov unsurlarını dahil etmeye başladı. Ve Dukla, onun sayesinde, bir şampiyonluk unvanını birbiri ardına döken mükemmel bir ana oyuncuya dönüştü.

Tarihi boyunca herhangi bir askeri kulübün topladığı toplam on iki kişiden Nevesel, onurlu onbirin teknik direktörü pozisyonuna gitti!

Her zaman sakin görünüyordu, ama beni nasıl etkileyeceğini nasıl biliyordu. Eski büyük defans oyuncusu Jaroslav Benk, “O anda hepimiz korkmuştuk” dedi. Oğlumun doğumunu nasıl kutladığımı asla unutmayacağım. Elimde cam kavanoz kırıldı ve avucuma dokuz dikiş atıldı. İşte o zaman Standa bunu doktorumuzdan öğrendi ve beni aradı. Povd: Jaroslav, her şey yolunda mı? Evet elbette. Ve aniden ağzından kaçırdı: Bana o eli göster!

Kulübün ikonlarından biri de Stanislav Nevesel’di. 1967’den beri kendini tamamen koçluğa adadı. Sonraki yirmi yılını Cihlav’da geçirdi.

Koç bir an bile yaralı azizini yemesi gerektiğini düşünmedi. İçki içerken diken diken olduğunu da söyledi. Benk’in, Ve ona karşı çıkmaya hiç cesaret edemedim, demesine izin verildi. Ama sonra içimden gülmek gelmiyordu. Öğütmek zorunda kalmayayım diye çocuklara beni çok fazla şaplaklamamaları için yalvardım. Hepsi boşunaydı. Gözyaşları içinde olduğumu hatırlıyorum, ne kadar acı vericiydi, diye ekledi.

Sm Nevesel yıllar sonra benzer hikayeleri hatırladı ve bir nefeste tüm bunları azizlerinin iyiliği için yaptığını ekledi. Onlara dedim ki: Aptallar, 19. sınıfta maça oynamazsanız asla başaramazsınız, dedi.

Slovak hokey takımının efsanevi koçu ve Dukla Jihlava Stanislav Nevesel

Daha sonra 1980’lerde milli takıma pek çok maça gitti ve o zamanlar dünya turnuvalarından oldukça düzenli madalyalar getirdi. Ve bir menajer olarak Nevesel, 1998’de Nagano’daki Olimpiyat Oyunlarında Çek hokey oyuncularının ünlü altın madalyasındaydı.

Büyük hokey şefi, Mr. Ve çoğu zaman bir gülümsemeyle.

Dukla’daki yaz eğitiminden sonra testler her bittiğinde, Standa bana şöyle derdi: Dostum, boğulmamak için Rahibin yakınındaki tepeye bile hızlı çıkmamalısın, eski Jihlava tonk Augustin k’nin hikayelerinden birini hatırladı. Bir heykeli bile hareket ettirebileceği söylendi, ama bunu yapamadı, sırıttı.

Stanislav Neveselho’yu nasıl hatırlayacaksınız?

efsanevi oyunu yöneten ünlü oyuncuya cevap verin

Ji Holk (79 yaşında)
tonk Dukla Jihlava ve milli takım

Stanek ve ben uzun ve güzel yıllar geçirdik. Rahatsız edici bir çalışma koçuydu. Temelde durmadan hokey hakkında konuştu. Ve bizi şişmiş keçiler gibi kovaladı. Onun durumunda, onun kötü bir teknik direktör olduğundan başka bir şey okunamaz. Pod, diken sürecini modernize etmeye çalıştı, üzerinde çok fazla çalışma yaptı.

Milano Kulübesi (70)
defans oyuncusu Dukla Jihlava ve milli takımı alkışladı

Onu sadece iyi anlamda hatırlayacağım, iyi bir adamdı. Esas olarak benim sayemde Dukla’ya ve ardından ulusal karanlığa ulaştım. Yarış bize karşıyken bile Vysoina rd’den çocuklarımızı aldı. Ortalığı karıştıran ya da yanına kâr kalmak isteyen oyunlara müsamaha göstermez, aksine fırsatı değerlendirmesini bilenleri tanırdı.

Oldich Vlek (62)
Dukla Jihlava ve milli takım tezahürat yaptı

Ölümünün beni ne kadar üzdüğünü kelimeler tarif edemez. Benim için o gerçekten bir ttaydı, çok yakın bir avcıydı. Beni nasıl pohpohlayacağını biliyordu. Kaç kez başarısız oldum ve arkadan giderken beni takip etti ve şöyle dedi: Peki Olenko, bugün kendini nasıl değerlendirirsin? Tereddüt etmedi, ama kodu nasıl kullanacağını biliyordu, onunla geçmiş zamanda konuşmam gerekiyordu.

Frantiek Vorlek (76)
teknik direktör ve antrenör Dukla Jihlava’yı alkışladı

Standa bir erkek ve bir kalp avcısıydı. Uzmanlığa gelince, Buka ile rekabetleri yoktu. Ve asla mt’de olmayacaklar. Tamamen farklı bir teknik direktörlük ligindeydiler. Onu çok sevgiyle hatırlayacağım. Onu bir takım arkadaşı ve bir antrenör olarak, Dukla’nın devasa yükselişine nasıl yenik düştüğünü gördüm. Karanlıktaki Kad ona saygı duydu ve onu kabul etti.