Nitk: Nitk üç uzmanlık merkezi açtı | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

Mangaluru: Karnataka Ulusal Teknoloji Enstitüsü (NITK), Surathkal, Ulusal Eğitim Politikası-2020 uyarınca üç Mükemmeliyet Merkezi (CoE) kurmuştur.
Kurulan merkezler, Sürdürülebilir Enerji Mühendisliği Merkezi (CSEE), Kadın Refahı ve Sosyal Güçlendirme Merkezi (CWWSE) ve Halkla İlişkiler, Bilgi ve Medya Alışverişi Merkezi’dir (C-PRIME).
Bu CoE’ler, öğrencilere en son araştırma ve teknolojiye erişim ile teknik ve teknik olmayan alanlarda tam bilgi sağlamak ve kendi mesleklerinin ön saflarında kalmalarını sağlamak için tasarlanmıştır.
Yeni kurulan merkezler, ilgili bakanlıklar, sektör uzmanları ve diğer yükseköğretim kurumlarıyla işbirliği yapacak. Prasad Krishnayönetmen (ücretli), NITK, Surathkal.
Bu merkezlerin yaptıkları
C-PRIME, birden fazla medya platformunun etkili kullanımına odaklanacak ve Enstitü, paydaşları ve genel olarak halk arasında bilgi alışverişi için bir merkez görevi görecek ve daha fazla işbirliği ve daha fazla şeffaflığı teşvik edecektir.
CWWSE, kadınların daha fazla bağımsızlık ve güç kazanmasına yardımcı olmak için kuruldu. Merkez, doğru kaynakları ve yardımı sağlayarak, daha çeşitli ve üretken bir işgücünün geliştirilmesinde bir kapsayıcılık ve eşitlik kültürü oluşturmaya çalışır. Ayrıca, üyelerinin ülkenin büyümesine ve kalkınmasına aktif olarak katkıda bulunmasını sağlamak için çaba gösterecektir.
CSEE, araştırmacılara işbirliği yapmaları ve alana özgü uzmanlıklarını paylaşmaları için benzersiz bir yol sunar.
Birlik Eğitim, Beceri Geliştirme ve Girişimcilik Bakanı Dharmendra Pradhan, Ekim ayındaki 20. yıllık toplantı için NITK kampüsünü ziyaret ederken, kurumdan NITK Surathkal’ı on yıl içinde ulusal olarak enerji liderine dönüştürmek için tam teşekküllü bir yenilenebilir enerji departmanı kurmasını talep etmişti. geçiş. Bu, CSEE’nin yaratılmasına yol açtı.