Novi Město yarışlarının lideri, hedefimizin 2030 yılında motosikletçi WC'si olduğunu bildirdi

YeFu

Global Mod
Global Mod
İlk kez 2016 yılında Vysoina Aren'de gerçekleşti.

Evet öyle bir yanlış algı var. Bunun oldukça yeni ve güncel olduğunu söyleyen Vank, 2029 yılına kadar dünyanın en büyük şehirlerinin de bu listeye dahil edileceğini ifade etti. Biraz motivasyonumuz, değer verdiğimiz bir hedefimiz var. Ve bu, 2030 yılında, kırmızıları Dünya Kupası için Çek Cumhuriyeti'ne taşıyacağımız yıldı.

Yeni yerler ne zaman seçilecek?
Yarışmak istediğimiz yıla 2025'teki UCI (Uluslararası Bisiklet Federasyonu not editörü) toplantısında karar verilecek. Bu da yaklaşık bir yıl sonra anlamına geliyor. Şimdi hazırlamak istediğimiz adaylığı sunmak için Ocak ayı sonuna kadar vaktimiz var. Her şey bir aradadır. Bunları ortaklarımızla tartışmalı, bunu güvence altına alacak finansal çözümler bulmalıyız. Göreve aday olmamamız ve ekonomik olarak yakalanmamamız için.

Neyi bilmeniz gerekiyor?
Nový Mst na Morav'daki Dünya Kupası'nda bir ilke imza attık, bu karanlığı açtık. Devletin garantörü olan Çek Bisiklet Birliği ve Ulusal Spor Ajansı (NSA) ile yola çıkmak zorundayız. Böylece 2030'da buna benzer bir olay daha yaşanmayacak. Böylece o emekli maaşlarını alacağımızdan emin olabiliriz. Bu nedenle tek başına başvuru ücreti (MS başvuru ücreti, editörün notu) bugün yaklaşık bir milyon Euro civarındadır. Yani bu, boru hattının büyük bir yarısı.

Devlet desteklerinden haberiniz var mı?
Bunu hükümetin, devletin, devletin, NSA'nın değerlendirmesi lazım… Kısaca buna karar verenler. Çek Cumhuriyeti'ndeki sporu istiyorsak, Vysoina Arena'nın bu tür cazibelere sahip olmasını istiyorsak. Dolayısıyla bu güzel alanı sadece kışın değil yazın da kullanmak gerekiyor. Sanırım gönderecekler. Ve spor kulübünde kış sporları ve dağ bisikletleri dışında düzenlenebilecek pek çok aktivite aklıma gelmiyor.

Adaylığınızı Ocak 2025 sonuna kadar sunmanız gerektiğinden bahsediyorsunuz. Bu yeterli bir süre mi, yoksa kişisel bir son tarih mi?
asu yeter. Dışarı çıkana kadar gerekli malzemeleri bir kerede koymamız. Bugün elbette çok farklı bir durumdayız, disiplinlerin ağırlığı nedeniyle (yokuş aşağı, enduro, editörün notu), ampiont konusunda anlaşmaya vardığımız ve dünyanın güvenliğini sağlayacağımız 2016'da değil. kros şampiyonası. Her iki disiplinde de başvuruda bulunmamız gerekecek. Ve o anda Çek Cumhuriyeti'ndeki ikinci idari şehri düşünmemiz gerekiyor. Sadece Yeni Şehir değil, aynı zamanda başka bir yerdeki bir tür kasaba da olacak.

Söyle bana nerede?
Bu detaylı olarak tartışılmayan bir konu olduğu için bu konuda yorum yapmak istemiyorum.

2030'a gelindiğinde çok fazla as olacak. O zamana kadar Vysoina Aren'de dağ bisikletlerinde neler olacağı konusunda net misiniz?
Ayrıca bu konuda, baştan çıkarmaları finanse etmemize yardımcı olan ortaklarla ve insanlarla da birkaç toplantı yaptım. Beşinci yıl için sözleşme imzalama aşamasındayız. Belki iki, ama resmi olarak bir. Biz Dünya Oyunları keski dl'ye hazırız.

Birkaç gün sonra Novy Mst'deki Dünya Yaz Oyunları'nı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Her şeyin gidişatından memnunuz. Harika bir zamandı, özellikle cumartesi günü. Prognoz pek iyi değildi aptal, zaman gibi bile görünmüyordu. Hiçbirimiz yaşananları istemiyoruz. Hata Kasım ayından önce ortadan kayboldu ve Pardubice'de yeniden ortaya çıktı. Yani sonuçta iyiydi. (güler)

Sadece bir kilometre uzunluğunda büyük bir boşluk vardı… Görünüşe göre bir ara sipariş vermeyi başarmışsın.
Ama hiçbir şey sipariş etmedim. (gülümser) Yerel olana güvendim çünkü biz de burada sadece misafiriz. Vysoina Arena'yı kiralayacağız ve süre ev sahibi tarafından güvence altına alınmalıdır. (gülüyor) Ama gerçek şu ki, Szava'nın yukarısındaki maraton parkurunda arabasıyla dolaşıyor. Ama burada, Yeni Kent'in diğer yanından yalnızca birkaç damla kalmıştı. Sadece işe yaradı. Sanırım çoktuk.

Elit kros kayaklarının yeniliği konusunda bize bir hokey oyuncusu da yardımcı oldu.
Elbette buna uzun süre katlanmak zorundayız. Cumartesi günü kazanarak Pazar akşamı yapılması planlanan finale yükseldiler. Seyirciler kararlıydı. Çok fazla hayranı vardı. Sonuçlar hepimizin istediği ve hayal ettiği gibi olmasa bile insanlar gider. Baştan çıkarıcı bir kadın gibi ellerini başlarının üzerine kaldırmayacaklar, onlar tam bir hayran. Dünya yıldızları Pidcock, Schurter veya Ferrandov-Prvotov. Ve zamanında gidip gitmemem umurlarında değil. Ben ormandaydım ve birinci ve ellinci baştan çıkarıcı kadınla fevkalade tezahürat yaptılar. Bunun birçok spor dalında olacağını düşünüyorum. Avcı başlangıç alanının diğer yarısında dövüşürken bile baştan çıkarıcı kadının lideri olduğu hissine kapılır.

Öte yandan, başvuru sahibi olarak baştan çıkarıcı bir kadını mı özlüyorum? Jaroslav Kulhav ve Kateina Nash'in baştan çıkarmaları Çek bakış açısından genellikle dramatik ve çarpıktı…
Durum böyle olsaydı güzel olurdu. Ama bunu etkileyemeyiz. Biz sadece olanla çalışıyoruz. Bu sporun çok büyük bir seviye atladığını, yükseldiğini düşünüyorum. Burada dünya şampiyonluğunu kazanacak 20 kişi var. Ne yazık ki bugün aralarında bir baştan çıkarıcı bile yok. Ama zamanla işe yarayacağını düşünüyorum. Bu gençlerin şifresiydi…

Çek Cumhuriyeti'nin önümüzdeki birkaç yıl içinde neler yapabileceğini biliyor musunuz?
Sanırım artık çok gerginlerdi. Kendinize çok fazla baskı uygularsanız, büyük bir egoya sahip olun. Bunun dışında bu yıl U23 ve genç kızlar yurt dışı müsabakalarında harika iş çıkardılar. Burada işe yaramadı. Bence bu çok önemli, onların da boşanması gerekiyor. Zihinsel hazırlık zamanı geldi. Kimsenin onu ihmal etmesine izin vermeyin. Ancak bunun esas olarak fiziksel engel ya da onları mağlup eden diğer baştan çıkarıcı kadınla ilgili olmadığını söyleyebilirim.

Mevcut Çek oyuncu Ondej Cink, son sezonlarda sağlık sorunlarıyla mücadele ediyor. Ev sahibi Dünya Kupası liderinin kesinlikle %100 formda olması gerekir.
Baştan çıkarmadan yaklaşık on üç gün önce Ondra ile konuştum. Karanlıkta baskı altındadır. Kendisi için sonuç istiyor. Sadece polenler yeniden ortaya çıktı, bahar alerjisi, yani bir şekilde kendini de gösterdi. İkinci baştan çıkarmadan önce virüse yakalandığı Brezilya'dan döndüğünde tam anlamıyla diken diken olamadı. Kıpırdadı ve polenler buradaydı. çamura bulandığını, yanının ayaklarını yıkadığını, kendisinin de kana bulandığını, kendini hasta saydığını ama aptalca hasta olmadığını. ne sağlıklı ne de hastaydı. Sonuçların hepsi onun elindeydi. Ben eski bir avcıyım, dolayısıyla alerjiler daha fazla ortaya çıkabilir. Julien Absalon'un kariyerinin sonunu hızlandırdığını biliyorum. Gittikçe kötüleşen alerjileri vardı, bu yüzden muhtemelen bunu sürdürmek istemiyordu.

Çek temsilcisi Jitka Belick, Dünya Oyunlarına giden yeni programdan hoşlanmadığını hissetti. Cumartesi günü kısa pist, ikinci gün ise kros yarışı yapıldı. Bu alışkanlıkla ilgili, değil mi?
Baştan çıkarıcılar onu olduğu gibi kabul etmelidir. Hepsinin koşulları aynı. Pidcock da ren geyiklerinden iki gün sonra gitti. Koretzky Pazar günü idam edildi. İlk ikinci turdan sonra grup liderliğinden ayrıldığı açıktı. Ancak pek çok baştan çıkarıcı, tam tersine, kendilerine uymayan hiçbir şey yokmuş gibi davrandı. Teba Ondej Cink bunun kendisi için daha iyi olduğunu iddia etti. ve aynı gün kros yarışından önce hızlı, zorlu bir yolculuk. Sadece sürücülerin uyum sağlaması gerekiyor çünkü organizatörlerin cumartesi ve sonrasında elit baştan çıkarıcı kadınları görevlendirmesinin bir anlamı yok. Ve eğer bisikletçiler sporlarının popüler olmasını, para kazanmasını istiyorlarsa o zaman paranın spora kattığı şeye uyum sağlamak zorundalar.

Ayrıca çekici bir programla MTB Dünya Oyunlarını popülerleştirmeye çalışıyorsunuz. Bu yıl hayranlar, yollarda üç kez dünya şampiyonu olan Peter Sagan veya büyük snowboardcu Eva Adamczyk ile talk show'da tanışabildi.
Bugün insan doğuyor, yeteri kadar var ve onlardan beklenen de onları eğlendirecek şeyler. Ayrıca Pesah'ı başka yerde arıyoruz. Peter Sagan uzun süredir, yani son on beş yıldır basit bir bisikletçiydi. Ve bugün Adamczykov olarak anılan Eva Samkov, yalnızca Olimpiyat haltercisi değil, aynı zamanda StarDance sayesinde kültürel ve sosyal bir ünlüdür. Bence çok iletişimsel ve Dan Stach ile birlikte iyi bir yardımcı program.

Jarda Kulhav'ın, Cape Epic'ten kırık köprücük kemiğinden dönüşünde Pazar günkü maratonunu tamamlayamadığı için ne kadar üzgünsün?
Başaramayacağını biliyordum. Veer baştan çıkarmalardan önce bana yazmıştı. Pesto en azından başlangıç için ayakta kaldı. Ben de bunun için üçüncüyüm.