“Oğlumun bunu başka bir hastalıkla karıştırdığını sanıyordum.” Boğmaca öksürüğü Highlands'de çok yaygın

YeFu

Global Mod
Global Mod
2023 yılının tamamı boyunca toplam 91 ppad onaylandı. Ancak Vysoin'deki Bölgesel Hijyen İstasyonunun (KHS) istatistiklerini inceleyen Jana Bhmov, bu yılın Ocak ayında 51 hastanın bulunduğunu söyledi. En çok hasta insanların Ocak ayında 29 kişinin hastalandığı Jihlavsk'ta olduğunu ve ardından 13 hastanın kayıtlı olduğu Rusya'da olduğunu ekledi.

Hijyen uzmanlarına göre kara çamur hastalığı, özellikle zırhsız çocuklarda yerel salgınlarda ortaya çıkıyor. Çevrenizdekiler için enfeksiyon kaynağı haline gelirsiniz. Bölgesel Hıfzıssıhha İstasyonu'nun verilerine göre en fazla hasta sayısının 15-19 yaş arası gençler arasında olduğu görülüyor. 35-44 yaş arası yetişkinleri, ardından 10-14 yaş arası çocukları takip ediyorum.

Hastalık, aşılanmamış veya aşılanmamış yenidoğanlar ve küçük çocuklar için en tehlikeli hastalıktır. Buna göre yaşlılar ve zayıflamış kişiler için de potansiyel olarak tehlikelidir.

En önemli önlem prangalardır. Bu, insanların çoğunda hastalığın sözde seyrini ve komplikasyonlarını önler. Hastaneye yatma olasılığını ve ölüm riskini azaltır. Vysoina bölgesi KHS Salgınla Mücadele Dairesi editörü Hana Pavlasov, kolektif bağışıklığın aşılanmamış yeni doğanları ve küçük çocukları koruduğunu söyledi.

Bu nedenle hijyenistler ebeveynleri çocuklarının takvimine dikkat etmeye ve takip etmeye çağırıyor. Pavlasov, hem hamile kadınlara hem de doğum sonrası kadınlara ve ayrıca bir yaşına kadar küçük çocukların en yakın temasta bulunduğu kişilere bu hastalığa karşı aşı yapılmasını tavsiye ediyoruz, çünkü bir yetişkin çocukluk döneminde aşılanmış olsa bile zamanla bağışıklık kazanılır. ve aşıların yıllar sonra yapılmasına gerek yoktur.

Kola olayla ilgili bilgi vermedi, kötülük doğuyor

Örneğin Vermova ve nad Szavou Taban Çizgisinde çeşitli hastalıklı siyah çamur vakaları da kaydedildi. 800 hp'lik bir bisikletle Noel'den önce bir, Ocak ayında iki kaza yaşadık. Aynı zamanda ikinci sınıftaydılar. MCH'nin edindiği bilgilere göre zincirlenmişlerdi. Editör Jaroslav Ptek, bir pedagogun hastalandığını paylaştı.

Ancak bu turdan çocuk doğuranlardan bazıları, hastalığın varlığından haberdar olmadıklarını ileri sürdü. Bisikletin üzerinde siyah bir gömlek olan oğul kısa süre sonra şarkı söyledi. Başka bir hastalıkla karıştırdığını sanıyordum ama sonra kulüp çalışanlarından tanıdığım bir arkadaşım, kızlardan birinin annesi olan ve adının yayınlanmasını istemeyen bana bunu doğruladı. şaşırdım.

Oğlum elbette zincirli, dolayısıyla siyah tasma konusunda herhangi bir endişem yok. Ancak bence ebeveynlerin bu olaydan haberdar edilmemesine şaşırdım. Asıl mesele vi'nin td'de meydana geldiğine dair bilgi aldık, kızmıştı.

Yüksek Lisansyıl 2023yıl 2024
Ocak151
Ağustos3
ile ilgili17
Sadece8
Kasım20
Aralık43
TOPLAM9151

Vysoin'e yağmur yağıyor

Kaynak: KHS Vysoina

Ancak bölgesel hijyen istasyonu, epidemiyolojik değerlendirmeye dayanarak salgına karşı alınacak önlemlere karar verir. Hastalığın çok yaygın bir şekilde ortaya çıkmaması durumunda, örneğin tüm aileyi hasta edecek durumlarda olağan prosedür, hastalığın akut aşamasında olan hastaya evde kafa ile teşhis konulmasıdır. çevre. Risk iletişim bilgileri daha sonra pratik bir uygulama için müşteriye gönderilir.

rsk kola'nın editörü Jaroslav Ptek de emin olmak için oradaki epidemiyologlarla temasa geçti. Ancak Ptek, bunun böyle bir çocuğun bisiklete binmesiyle ilgili asgari bir olay olduğu ve paniğe kapılmanın bir nedeni olmadığı konusunda bana güvence verildiğini ekledi.

Tek işaret nöbetler

Boğmaca, solunum yollarını etkileyen bir hastalıktır. Hasta bir kişinin damlalarıyla köpük. Yine solunum yollarının iltihabı olarak ortaya çıkar ve tanısının zorluğu da buradan kaynaklanır. O kadar çok yazım hatası gelir ve gider ki.

Şiddetli bir vakada, bölgede kızarıklık ve mavilik ile birlikte irin benzeri, genellikle kuru mukus oluşumu meydana gelir. Kael genellikle geceleri daha da kötüleşiyor ve neştere tepki vermiyor. Kısa bir nefes darlığı olmalı, bunu horoz ötüşünü andıran hırıltılı, nefes nefese bir nefes takip etmelidir. Nöbetler bazen az miktarda kalın mukus veya kusmanın geçmesiyle sona erer. Nöbetler arasında hastanın bir gün boyunca hiçbir semptomu olmaz. Bölgesel epidemiyolog Hana Pavlasov, bu durumun hastalığı solunum yolu virüslerinden ve alerjik reaksiyonlardan ayırdığını açıkladı. Antibiyotik yüzünden hastalandı.

Bu hastalığın en yüksek görülme sıklığı, 1956 yılında İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra 49.144 hastalık vakasının kaydedildiği Çek Cumhuriyeti'nde kaydedildi. 1958'de barların kapatılmasının ardından çocuklar arasındaki ölüm ve hastalık oranlarında keskin bir düşüş yaşandı.

1993'ten sonra hijyenistler bu hastalıkta bir artış kaydetti. Bebek ve yürümeye başlayan çocuk döngülerinde görülür. Vysoin'de olay örneğin 2019 ve 2014'te kaydedildi.